Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce!
Zdroj: Se svolením Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce!

Vytvořeno dne 25.04.2023

Na den přesně po šesti letech od vydání poslední řadovky Tsunami spatří světlo světa Bazilišek! Nejedná se ale o proslulého mytického tvora, nýbrž o sestavu dvanácti nových nahrávek, které představují úvalskou formaci v roce oslav čtvrtstoletí její úspěšné existence.

Že Divokej Bill po více než dvou dekádách neztrácí nic ze své typické melodičnosti a zpěvnosti, si budou moci fanoušci ověřit už 5. května, kdy album vyjde, a na následném turné, jež bude čítat příznačně 25 zastávek a odstartuje 2. 6. v Plzni. Leccos už však také napovídá i právě zveřejněný rádiový singl Lahůdky.

„Je to jedinej ‚ploužák‘ na desce, v rytmu valčíku čili na tři doby, v D dur. Nápad a inspiraci napsat takovou písničku jsem dostal, když jsem byl na diskotéce a sledoval, jak lidi rádi tancujou na pomalý pecky. Protože se u toho můžou mačkat. Projel jsem diktafon se záznamy nápadů a jeden šikovnej tam byl. A byla tam i poznámka ‚máš oči jak trnky‘, tak jsem si říkal, že to by se mohlo líbit i na Moravě. Navíc téma písně zdrhnout někam pryč, do klidu, od toho fofru dnešního světa, se vlastně tak trochu prolíná celým albem. V rádio verzi je písnička zkrácená, na desce je ještě o minutu delší a uslyšíte zde hrát i jednoho z našich hostů Unique Quartet, to abyste se mohli déle mačkat,“ komentuje s širokým úsměvem Lahůdky frontman DB Vašek Bláha, který je téměř výhradním autorem většiny písní na novince a tentokrát i hudebním producentem.

Lahůdky, stejně jako další pecky, kterých se z původních dvaceti vešlo na album nakonec dvanáct, kapela společně tříbila a cizelovala v posledních letech na zkouškách a samozřejmě také na početných koncertech. Leckterou z novinek tak mohou pozorní fanoušci již znát. Vůbec první oficiální ochutnávku z alba Bazilišek – song Temný král, který je dílem kytaristy Billů Romana Procházky, pak znají i příznivci domácího fantasy fenoménu Princezna zakletá v čase, v jehož druhém dílu zní.

Že je to pelmel hodně divoký, který však dokáže dohromady skvěle fungovat, a navíc předávat svou energii dál, ostatně dokazuje skutečnost, že kapela úspěšně funguje úctyhodných pětadvacet let, a lakonicky svůj „věk“ glosuje: „Už sice nejsme mladí floutkové, ale cíl je pořád stejný – dobře se pobavit, potěšit lidi a užít si každou akci naplno!“  

Slovům výše Bill hodlá dostát i na nadcházejícím turné 25, na které se právě intenzivně připravuje. Na 25 pečlivě vybraných místech pod širým nebem zazní vždy minimálně 25 skladeb plus přídavky, přičemž Bazilišek bude zastoupený hned šestkrát. „Chybět ale samozřejmě nebudou ani všechny provařený pecky, co mají lidi rádi! Chceme, aby to byla jízda. Denně zkoušíme, snažíme se zhubnout a zocelit hlasivky i játra. Jako vždycky je to pro nás veliká radost. Ale taky veliká výzva a zodpovědnost. Nálada na palubě je skvělá, moc se těšíme,“ láká kapela na své narozeninové oslavy, které si navíc prodlouží až do příštího roku, konkrétně do 19. ledna 2024, kdy vše vyvrcholí speciálním koncertem v pražské O2 areně!