Charismatický skladatel slavil 55. Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin
Zdroj: herminapress

Charismatický skladatel slavil 55. Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin

Vytvořeno dne 24.01.2024

Český hudebník, skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer oslavil s jazzrockovou hudební formací Varhan's Groovy Jamm, svoje 55. narozeniny.

Velkolepá párty proběhla v hudebním klubu JAZZ DOCK, přesně v den narození výstředního umělce. Potemnělé prostory pražského klubu praskaly ve švech a publikum netrpělivě očekávalo příchod Varhana, který vstoupil do dveří ve stylovém zlato-černém obleku. Krátce po dvacáté hodině usedl za Hammondky a odstartoval skupinovou jízdu plnou melodických linek a rytmických beatů.

Na pódiu se vystřídalo mnoho gratulantů z řad muzikantů, mezi které patřili dirigent a skladatel Jan Kučera, Alice Bauer, Veronika Vítová a další.

Mimořádný zážitek připravil NEO handpanista Jiří Káš, který svým hudebním vystoupením navodil až mystickou atmosféru. Pozoruhodný performer je také známý tím, že unikátní NEO handpany vlastnoručně vyrábí.

Oslavy se účastnil i miliardář a kandidát na post prezidenta v roce 2023 Karel Janeček.

Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin. Varhan a jeho hosté byli oceněni bouřlivým potleskem ve stoje. Při jednom z rozhovoru umělec prozradil, že číslo 55 vnímá jako polovinu své životní etapy, a proto má spoustu plánů do budoucna.

Varhan Orchestrovič Bauer se narodil 21.1.1969.
  • Věnuje se komponování scénické, filmové a televizní hudby, ale nevyhýbá se ani reklamní tvorbě. Nahrává s Okamžitým filmovým orchestrem, který založil.
  • Spolupracoval s Milošem Formanem na filmu Goyovy přízraky, k němuž složil hudbu.
  • Dlouhá léta patří mezi špičkové skladatele a v letech 2015 a 2022 převzal ocenění v kategorii nejúspěšnější autor vážné hudby v zahraničí. Je tak jediným skladatelem, který toto významné ocenění získal dvakrát.
  • Aktuálně připravuje korunovační mši Pražské jezulátko a pracuje na opeře Máj, podle libreta Karla Hynka Máchy.