Chystáte se hubnout? Počkejte s tím, radí odbornice Cajthamlová
Zdroj: herminapress

Chystáte se hubnout? Počkejte s tím, radí odbornice Cajthamlová

Vytvořeno dne 28.12.2022

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je zhubnout. Snížit váhu o pár kil či deseti kil. Chvályhodné, jen je potřeba to načasovat!

„Příjem potravy je řízen mimovolně, hormonálně, a to na základě věku, pohlaví, zdravotního stavu a dokonce i světelných podmínek. To znamená, že v zimě se hubne velmi špatně, prosím. To je dobré novoroční předsevzetí. Naprosto na nic. Začíná se lépe hubnout na jaře,“ uvedla v pořadu Blízká setkání MUDr. Kateřina Cajthamlová, známá z pořadů Jste to co jíte či DoktorKA. „Navíc to dělají určitě v kocovině a to je také špatně. To jsou napůl nesvéprávní.“

Dále odbornice na výživu a psychoterapeutka dodala, že další na čem záleží je fyzická a psychická zátěž. „Vzhledem k tomu, že nám za posledních sto let ubyla fyzická zátěž zhruba na desetinu, hlavní problém je, že když ještě snížíme příjem, tak si snížíme obrat. A jakmile snížíme obrat, tak nám hůř rostou vlasy, špatně se obnovuje pleť, vzniká chronický zánět a chronické choroby se hůř léčí. To znamená, že je to špatně,“ řekla mimo jiné Adéle Gondíkové v pořadu Blízká setkání na Dvojce.

 

 

 

Default User Image
Zuzana, 28.12.2022 17:03
Rovněž druhá věta textu je podivná.
Bylo by vhodné, aby autor svůj text před zveřejněním korigoval.