
Glosa: Hynek Čermák to na sociálních sítích za svůj karlovarský exces pěkně schytal. Hlas lidu, hlas boží







Krize středního věku, znásobená mesiášským syndromem, navíc ve společnosti mladičké partnerky věstí ve většině krizových případech pěkný průšvih. To jsou slova jistého psychiatra, který se pod rouškou anonymity vyjádřil k Čermákově excesu. Nicméně ke kritickým slovům odborníka se přidávají mnozí diskutující na sociálních sítích. A věru, není to ohledně osoby herce Hynka Čermáka pozitivní čtení.
Co se vlastně přihodilo
Pro neinformované jen připomeňme, že herec Hynek Čermák fyzicky napadl v Karlových Varech řádně akreditovaného fotografa, který, tak jak je zvykem a normou, vykonával svou práci. Tedy fotografoval dění na festivalu, přičemž mezi tuto činnost patří též příchody a odchody hostů z festivalových večírků. Stalo se před restaurací Bokovka, kde probíhal večírek České televize.
Rychlá omluva
Pozdě bycha honit, a byť hercova omluva ohledně napadení fotografa se na internetu objevila během několika hodin, renomé jeho osoby kleslo v očích diskutujících na sociálních sítích rychlostí blesku.
Sociální sítě jako rychlá gilotina
„Jo to je ten pán, co všechny poučuje, jak se mají všichni chovat. Přitom sám se chová jako….. Napadne novináře, který dělá svou práci,“ píše jeden z diskutujících na serveru Extra.cz, který jako první celou kauzu zveřejnil.
A další se přidává svým názorem: “Jejda, náš samozvaný morální maják a samozvaný demokrat, kázající koho volit, abychom byli těmi lepšími lidmi se sám chová jako agresivní primitiv….(redakčně kráceno)
A pro příklad ještě jeden názor diskutujícího: “Měl jsem ho rád, ale jak začal kázat ty svá moudra hlavně ohledně výchovy (převýchovy) českých občanů v mnoha rozhovorech na internetu, mám ho plné zuby. Chytil ho mesiášský syndrom a to mu patrně zatemnilo mozek.“
Porušení pravdivosti vlastní myšlenky Ano či ne
Jedno z životních mouder říká, abychom nesoudili jednání jiného člověka, jestliže v určité situaci „nestojíme“ v jeho botách.
Tato glosa si neusurpuje právo někoho soudit. Všímá si však momentu, kdy jednotlivec veřejně deklaruje svoji myšlenku vyznívající skoro jako morální kodex, aby ji v následné době flagrantně porušil.
Vše nasvědčuje tomu, že se tato lapálie stala herci Hynku Čermákovi poprvé a evokuje spíše zkratkovité jednání, s připomínkou k prvnímu odstavci této glosy. Proto si dovolím ještě jedno přísloví: „Poprvé je to náhoda, podruhé divná shoda okolností a potřetí…“ nechť si čtenář doplní sám.
Zdroj: Autorský článek










Nejčtenější články
- Odpovědět
Trvalý odkaz