Daniel Landa: Zpívat nyní nemohu, protože nechci legitimizovat nesmyslná opatření
Zdroj: herminapress

Daniel Landa: Zpívat nyní nemohu, protože nechci legitimizovat nesmyslná opatření

Vytvořeno dne 15.12.2021

Opatření a očkování by měla být cílená. Trestání jsou zdraví lidé. Hygienici jsou úředníci, ne zdravotníci, myslí si Daniel Landa. Jeho si vybrali pouze jako výmluvu své neschopnosti. O současné situaci si povídal zpěvák v Press klubu Frekvence 1.

„Nemyslím si, že koronavirus klesá, protože někdo zavře vánoční trhy,“ řekl na úvod rozhovoru Daniel Landa. Podle něho jsou současná opatření vlády nesmyslná, mnohdy až debilní. Doporučil by přizvat skutečné odborníky se zkušenostmi s pacienty. Konkrétně zmínil nejcitovanějšího českého epidemiologa v zahraničí profesora Jiřího Berana. Daniel Landa také zdůraznil, že experti od začátku říkají, že jak opatření, tak i očkování by měla cílit na rizikové pacienty. Plošná řešení, příkazy a zákazy nikam nevedou. Domnívá se, že nelze srovnávat očkování proti covidu s očkováním proti tetanu, který je smrtící chorobou. Očkování proti covidu díky současným opatřením není ani náhodou dobrovolné. „Jsem absolutně proti, nutit do něčeho lidi, negativně je motivovat,“ řekl. Zdravé lidi trestáme tím, že nikam nesmí. „Zpívat nyní nemohu, protože nechci legitimizovat nesmyslná opatření. Nechci trestat zdravé lidi tím, že nemohou na můj koncert, protože se nechtějí z jakéhokoliv důvodu očkovat,“ vysvětlil důvody, proč nyní nemá koncerty. Dodal: „Já se o svoje zdraví starám, nazývat mě nezodpovědným, je drzost. Stojí mě to čas, peníze. Nejsem téměř nemocný.“ 

„Já nezpochybňuji, že krizová situace je zde nezvládnutá. Nemám zapotřebí se fotit u nemocných lidí, jako to dělají politici, abych si proklamovali svoji dokonalost,“ odpověděl Daniel Landa na výzvu, aby šel pracovat na JIP. V rozhovoru zmínil, že sám na JIP několikrát byl, a to většinou po vážných automobilových nehodách. Ani to ho neodradilo od dalšího závodění.

K výzvě na posílání dotazů hygienám Daniel Landa uvedl, že hygienici nejsou podle něho zdravotníci, ale úředníci pracující na politickou objednávku. Jeho si prý na příkaz hlavní hygieničky Pavly Svrčinové vybrali jako mediálního viníka svojí neschopnosti. Příliš mnoho času věnují šlapáním po krku nebohým lidem před krachem. Přitom jejich práce je kontaktovat rizikové lidi. Podle něho se pak nemohou divit, že se lidé ozvou.