David Prachař během seriálu zažil opravdové středověké mučení
Zdroj: Se svolením Televize Seznam

David Prachař během seriálu zažil opravdové středověké mučení

Vytvořeno dne 28.03.2023

Mohlo by se zdát, že během natáčení komediálního seriálu z mysliveckého prostředí se bude tak maximálně střílet ze vzduchovky či běhat po lese. Seriál Revír, který je ke zhlédnutí na Televizi Seznam každou sobotu od 20:15 hodin, ale slibuje mnohem více. Své o tom může říct jeden z hlavních herců David Prachař, který během natáčení musel podstoupit středověké mučení zvané waterboarding.

Nejznámější mučicí techniku, která simuluje tonutí, během natáčení David Prachař opravdu zažil. Jak říká, člověk si pak hned více váží života, protože to bylo jako přežít vlastní smrt.

„Během natáčení jsem se naučil nedýchat, a to kvůli scéně, kde zažívám waterboarding. To znamená, že vám dají ručník na obličej a lejí na vás dvacet litrů vody z kanystru.“ A dodává: „Nebál jsem se, bylo to ohleduplné. Já mám spíš strach, když je třeba něco přeskočit, člověk někde visí či probíhá složitým terénem. To se pak bojím, abych si něco neudělal.“

O čem je seriál Revír? Členové nejstaršího mysliveckého spolku v zemi čelí nejen divoké zvěři a milostným vášním, ale i mnohem horším katastrofám. Jejich revír je totiž ohrožen pytláckými investory. Parta nimrodů se tak musí spolehnout na starou loveckou moudrost, která jediná je může přivést na cestu k záchraně milovaného revíru.