Do kin vtrhne další děsivý thriller podle hororového autora Stephena Kinga
Zdroj: Falcon

Do kin vtrhne další děsivý thriller podle hororového autora Stephena Kinga

Vytvořeno dne 18.04.2023

Na Stephena Kinga jak vidno nedají filmový tvůrci dopustit. Příběhy nejslavnějšího autora moderních hororů prožívají renesanci a těší se  hojnému zpracovávání do filmové podoby.

V poslední době to jsou snímky jako To (2017), Doktor Spánek (2019) či Řbitov zvířátek (2019). V roce 2022 byly zfilmované Žhářka či novější povídka Telefon pana Harrigana, o jehož zpracování se postaral Netflix. V letošním roce dostávají šanci další jeho raná díla, jako je upírský román Prokletí Salemu, sci-fi Běžící muž a povídka Kostlivec (The Boogeyman), která vyšla v knize Noční směna už v roce 1978.

Kostlivec jako film se představuje v novém traileru a po jeho zhlédnutí, nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o další silný hororový zážitek.

Kostlivec

Středoškolačka Sadie Harper a její mladší sestra Sawyer se vzpamatovávají z nedávné smrti své matky a od svého otce Willa, terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se přiživuje na rodinách a živí se utrpením svých obětí.

Režisér filmu Rob Savage slibuje, že po zhlédnutí budou mít diváci opět důvod proč se bát tmy. Dle jeho slov si živě vybavuje hrůzu, kterou jako dítě cítil při čtení Kingovy povídky, a právě tento pocit dětského strachu si přeje spolu s tvůrci vzbudit v divácích v kinech po celém světě.

Film bude uveden do kin 8. června 2023.