Dobří Specialisté se vracejí. Prachař a Kajnarová opět na místě činu
Zdroj: TV Nova

Dobří Specialisté se vracejí. Prachař a Kajnarová opět na místě činu

Vytvořeno dne 20.10.2022

Po třech letech od chvíle, kdy se jejich postavy rozloučily s elitním detektivním týmem Specialistů, se do veleúspěšného kriminálního seriálu Specialisté vracejí herci David Prachař v roli vrchního vyšetřovatele Pavla Vondráčka a Zuzana Kajnarová jako kapitánka Zuzana Koutná. A nejde zdaleka o jedinou změnu, kterou si tvůrci přichystali pro novou sezonu.

„Se Specialisty jsem prožil krásné tři roky natáčení a po třech letech se vracím, trojka je magické číslo!“ říká David Prachař, který si ve Specialistech zahrál vrchního komisaře Pavla Vondráčka. Ten se se svým policejním týmem rozloučil v epizodě nazvané Prase, kterou TV Nova uvedla v premiéře na jaře 2019, a zamířil na klidnější místo na policejním prezidiu. Nyní se po letech do seriálu vrací. Jak jeho návrat zahýbe s dějem a jak to bude mít s majorem Strouhalem v podání stálice seriálu Martina Dejdara?

Spolu s ním se do detektivního seriálu vrací také Zuzana Kajnarová a s ní samozřejmě i kapitánka Zuzana Koutná, kterou si ale diváci pamatují jako kapitánku Zuzanu Májovou. Ta se, stejně jako komisař Pavel Vondráček, objevila ve Specialistech již v úplně první epizodě s názvem Útěk podle jízdního řádu, a naposledy ji fanoušci mohli vidět v dílu s názvem Lucy na konci roku 2019. Vzhledem k tomu, že opouštěla svou tehdejší pozici kvůli odchodu na rodičovskou dovolenou, nepřekvapí, že se kapitánka Májová v mezidobí vdala. „Na návrat mezi Specialisty se moc těším, zejména na většinu starých i nových kolegů, s nimiž se opět budu potkávat na natáčení.“ Natáčení po pauze však pro Zuzanu Kajnarovou začalo poměrně zostra. Mezi jejími prvními obrazy totiž byla nejen střelba, ale též poskytování první pomoci postřelenému muži.      

Jacob Erftemeijer (kapitán Tomáš Beran) a Eva Leimbergerová (kapitánka Jana Šafářová), kteří byli součástí týmu Specialistů více než dva roky, se – alespoň v nové řadě oblíbeného krimi seriálu – s týmem Specialistů rozloučí.

Jacob Erftemeijer říká: „Bylo to náročné, protože jsem dosud nikdy netočil takovýto dlouhodobý projekt, ale krom vstávání ve tři ráno jsem si to i užíval.“ A popsal i své plány do budoucna: „Jsem stále v angažmá ve Švandově divadle, tudíž teď budu mít zase čas zkoušet nové věci.“

Eva Leimbergerová shrnula své téměř tříleté působení v seriálu slovy: „Je těžké v pár větách zhodnotit několik let, ale takový povšechný pocit je, že to bylo skvělé. Po celou dobu mě natáčení bavilo a ani jednou jsem neměla období, kdy bych si říkala, že už se mi nechce. Budu na to vzpomínat hezky.“ A ještě popřála Specialistům do dalších sérií: „Já bych popřála dobré scénáře, protože dobrý scénář je základ, a hodně spokojených diváků a velkou sledovanost.“  

Na důvody, které obě oblíbené postavy přivedly zpět do seriálu, si ale diváci budou muset ještě několik týdnů počkat. První epizody se Zuzanou Kajnarovou a Davidem Prachařem se do vysílání TV Nova dostanou na začátku roku 2023.