Dva roky od smrti Davida Stypky. Farna zveřejnila společnou konverzaci, která proběhla 5 dní před zpěvákovým skonem
Zdroj: herminapress

Dva roky od smrti Davida Stypky. Farna zveřejnila společnou konverzaci, která proběhla 5 dní před zpěvákovým skonem

Vytvořeno dne 11.01.2023

Emoce, které panovaly na vzpomínkovém koncertě za zesnulého kamaráda a zpěváka Davida Stypku (†41), by se daly krájet. Jeho blízcí přátelé Ewa Farna (29) a Mirai Navrátil (30) zazpívali jeho písně a neubránili se slzám.

Vystoupením s Janáčkovou filharmonií si připomněli smutné výročí smrti svého kamaráda. David Stypka před dvěma lety podlehl rakovině slinivky břišní, kterou zkomplikovalo onemocnění covid. Nyní Ewa Farna navíc zveřejnila konverzaci s Davidem z nemocnice, který přiznal i oboustranný zápal plic.

„Jsou to přesně dva roky, co David odešel. Vzpomněla jsem si na to ráno, kdy jsem dostala SMS a dozvěděla se to. Takže to samozřejmě bylo smutné. Řekli jsme si tady, že to bude oslava toho, co David udělal, ať se společně radujeme,“ svěřila se Farna pro CNN Prima News, která se na koncertu podílela s frontmanem kapely Mirai, Miraiem Navrátilem.

Pro oba bylo jejich vystoupení velmi emotivní. Vždycky když to skončí, tak si člověk říká, proč to dělá, páč toho stresu, co za tím je, je dost, ač tak třeba na lidi v publiku nepůsobíme. Včera ale nebylo těžké si odpovědět a dávalo to všechno smysl. Dýchej. David Stypka,“ okomentoval Mirai hudební večer v ostravském divadle Gong.

Talentovaného zpěváka si v branži všichni velmi vážili, byl dokonce jediný, koho si Ewa Farna vybrala pro své duety Dobré ráno, milá a ústřední píseň Zázraky z pohádky Největší dar.