Elegance ve Zlaté labuti. Dámy, to chcete mít v šatníku!
Zdroj: TV Nova

Elegance ve Zlaté labuti. Dámy, to chcete mít v šatníku!

Vytvořeno dne 03.03.2023

Skvostné kostýmy z dílny kostýmní výtvarnice Michaely Horáčkové Hořejší si vychutnají diváci seriálu Zlatá labuť ještě o něco více než obvykle. Nejnovější dobovou módu předvedou samotné prodavačky Zlaté labutě na soukromé módní přehlídce pro důležitou návštěvu z Německa.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

Modelkami se na okamžik stanou Bára (Marta Dancingerová), Eva (Beáta Kaňoková), Alena (Simona Lewandowská) i Kristýna (Ema Businská). Přestože si dámy svou novou roli užívají a hosté jsou také nadmíru spokojení, bude mít přehlídka nakonec velmi nepříjemnou dohru, a to zejména pro Evu.

V německé delegaci, kterou si snaží rodina Kučerových raději předcházet, je mimo jiné i lékařka Sofie Schneiderová v podání slovenské herečky Marty Maťové. „Sofie má svou hloubku. Zajímavý je zejména její přístup k léčení, který je na svou dobu poměrně kontroverzní. Z dnešního pohledu jde o holistický přístup, který se tehdy setkával se značnou kritikou,“ říká Marta Maťová a dodává „Sofie si uvědomuje, že psychika pacientů je velmi důležitá. Zejména v případě nevyléčitelných diagnóz, může přinést její přístup k pacientovi alespoň významné zlepšení kvality jeho života.“ 

Sofiina návštěva ve Zlaté labuti dává naději osleplé klavíristce Martě (Kamila Trnková) i Rudolfovi Kučerovi (Petr Stach), který je upoután na invalidním vozíku. Zároveň je také příležitostí pro Báru, aby opět učinila špatné rozhodnutí dlážděné dobrými úmysly. A Petrův pohár trpělivosti s Bárou přeteče. Přesto si budou konečně blíž, než kdy byli.

Nová epizoda dokumentu Zlatá labuť: Jak to bylo doopravdy nazvaná Co se jedlo prozradí v čem byla tehdejší gastronomie výjimečná. Šneky na Vánoce, chřest či taliány servírované v horké vodě, i takové lahůdky nabízela česká předválečná kuchyně. A v pití kávy jsme byli přeborníky. Kavárny rašily jako houby po dešti a prvorepubliková smetánka se v nich olizovala nad rakvičkami se šlehačkou. 

Zdroj: TV Nova