F3 v Barceloně: Charouz Racing System odjíždí bez bodu
Zdroj: herminapress

F3 v Barceloně: Charouz Racing System odjíždí bez bodu

Vytvořeno dne 17.08.2020

 

Po závodech na bývalém vojenském letišti v Silverstone to už už vypadalo, že se jezdci týmu Charouz Racing System v rámci šampionátu FIA F3 odrazí k lepším výkonům a body budou do pomyslné kasičky konečně přibývat. Velká cena Španělska však očekávání nesplnila. Rychlost nechybí, body však zoufale ano.

Už páteční kvalifikace napověděla, že to na okruhu v Barceloně znovu žádný velký výsledek nebude. Jako tradičně se ani jeden z jezdců Charouz Racing System nedokázal prosadit tak, aby měl pro sobotní hlavní závod reálnou vyhlídku na bodový zisk. Což Roman Staněk, David Schumacher a Igor Fraga také potvrdili umístěním na 22., 23. a 24. pozici. Přitom zejména český talent si dle časů nevedl až tak špatně. Ale v obrovské konkurenci této juniorské kategorie to chce zkrátka více, než jen dobrý čas. 

Rychlost tedy pilotům Charouz Racing System nechybí, ale...

Nedělní sprint pilotům českého týmu tradičně sedí o něco více a dokáží se posouvat startovním polem směrem kupředu i díky tomu, že se zvládají vyhýbat kolizím. Tentokrát to sice nepotvrdil David Schumacher, když se přimotal ke strkanicím, musel do boxů na výměnu předního křídla a závod pro něj v podstatě skončil. Jeho nejlepším umístěním v letošní sezóně tak stále zůstává dvanáctá příčka.

Jediný bod českému týmu zatím ve Velké Británii dovezl Igor Fraga. Brazilec i tentokrát utěšeně stoupal pořadím, což nakonec stačilo na 18. místo. To sice znamenalo, že se dostal hned před šest soupeřů, přesto to na žádné slavení nebylo. Ani Roman Staněk nemůže být se svým vystoupením v Barceloně spokojený. 19. příčka ze sprintu není rozhodně tím, co by udělalo dojem. Schumacher nakonec skončil 25. přesto, že zajel třetí nejlepší čas. 

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Z první částí sezóny nemůžeme být spokojeni. Čekali jsme více, i když si samozřejmě uvědomujeme, že máme v týmu tři nováčky. Do druhé poloviny musíme hodně zapracovat a pokusit se zlepšit téměř ve všem. Klíčem je kvalifikace, kterou máme dlouhodobě špatnou, zde je třeba určitě začít.“

Další závodní víkend je na programu 28.-30. srpna na okruhu v belgickém Spa.