Filmoví kolegové a kamarádi reagují na nedále úmrtí herce Norberta Lichého!
Zdroj: TV Prima

Filmoví kolegové a kamarádi reagují na nedále úmrtí herce Norberta Lichého!

Vytvořeno dne 22.01.2024

Herec Norbert Lichý patřil k hercům, které televize Prima ráda obsazovala do svých vlajkových seriálů. Diváci ho mohli vidět jako detektiva Krátkého v seriálu Dvojka na zabití, jako úředníka Macátka z Ohivýho kuřete, Herberta Ouška z Přístavu nebo Aleše Řeháka ze Slunečné. Náhlá zpráva o jeho odchodu do hereckého nebe zaskočila kolegy i tvůrce.

Naposledy herec spolupracoval s televizí Prima loni v listopadu na pokračování komediálního krimiseriálu Dvojka na zabití. Herci vyjádřili své  smutné pocity.

„Bert byl můj splněný herecký sen. Chodívávala jsem se na něj dívat do divadla už na základní škole a strašně jsem si přála hrát jednou po jeho boku. Ve Slunečné se mi to vyplnilo a byla to nádherná zkušenost. Často jsme si povídali, hlavně o hudbě. Je mi smutno, že nás opustil tak fajn člověk a ohromně talentovaný herec,“ uvedla Eva Burešová, která se s Lichým potkala v seriálu Slunečná.

Smutno je i Karlovi Zimovi ze Slunečné: „Znali jsme se s Bertíkem asi 25 let a celou tu dobu mě trochu štval. Tím, jak skoro vždycky dokázal dát věcem rychlejší a lepší pointu. Nemělo smysl se snažit mu stačit. Vždy byl o krok napřed, i když mu kvůli zdraví zrovna nebylo úplně do zpěvu. A když si k tomu přidáte jeho boží hlas, byl jsem poražen už při rozbruslení. Se svojí poslední pointou ale mohl počkat. Nikdy mě totiž nenaštval víc než teď. Nějak mi nejde do hlavy, že už si v pauze mezi záběry nedáme ani cigaretku, ani nic. Měl jsem Tě rád. Odpočívej v pokoji.“

Ozvaly se také "drbny" ze Slunečné Řandová, Decastelo a Preissová.

„Většinou jsme se s Bertíkem na place míjeli, a když jsme se konečně viděli, dost jsme se nasmáli. Nebyl takový ten klasický bavič, co chrlí vtip za vtipem, ale když už něco vyprávěl, mělo to neskutečný humor a pointu. Krásně dobarvil partu štamgastů ze Slunečné. Je mi to líto, že odešel v tak brzkém věku," vzpomínala Regina Řandová.

„Bertík byl náš miláček. Ta naše parta drben se pokaždé těšila na společné natáčení. Bude nám moc chybět," uvedla Eva Decastelo. 

„Norbert byl můj televizní manžel, to ano. Ale především to byl jeden z nejvstřícnějších a nejinspirativnějších hereckých kolegů. Za všech okolností autentický a přesný. Učila jsem se po jeho boku. Chybí mi jeho humor, hloubka a přátelství,“ smutnila Martina Preissová.

Josef Ducký, PR seriálů FTV Prima se vyjádřil: „Norbert Lichý byl studnicí humoru a nekonečných historek, kterými vždy všechny bavil během natáčení. Je nám líto, že odešel tak brzo. Vyjadřujeme upřímnou soustrast všem jeho blízkým a přátelům. Všechny nás tato zpráva zaskočila.“