Gábina ve víru událostí Ulice. Hermanův život vzhůru nohama a Hynkovy zásahy do Šimonovy výchovy
Zdroj: TV Nova

Gábina ve víru událostí Ulice. Hermanův život vzhůru nohama a Hynkovy zásahy do Šimonovy výchovy

Vytvořeno dne 02.01.2023

Gábina Pumrová (Aneta Krejčíková) a Šimon Urban (Jakub Krause) mají za sebou hodně náročný rok. S pomocí blízkých zvládli jak Gábininu rakovinu, tak i Šimonův návrat do normálního života po zkratu způsobeném dlouhotrvající šikanou od starších spolužáků.

To nejvíce odnesl Gábinin partner Jirka Herman (Jan Holík), jenž je od té doby postaven mimo službu a čeká, až GIBS uzavře vyšetřování. Čím déle to trvá, tím to je pro Jirku těžší, protože svou prací odjakživa žil. Teď hrozí, že o ni nadobro přijde. Přestože všichni doufají, že se Jirka do zaměstnání brzy vrátí, on o tom začíná pochybovat. Nestačí, že kolem něj a Gábininy rodiny šmejdí od konce roku snaživý novinář Dalibor Tomášek (Petr Uhlík), pro něhož je Hermanův případ sólokaprem a vstupenkou do velké žurnalistiky.

Jirkovi se ke všemu vymstí dobrý skutek, který udělá pro Šimona. Tím se mu vyhlídky na návrat do práce ještě zmenší. Přestože se snaží nedávat před Gábinou a Šimonem najevo, jak ho to mele, a zaneprázdněné Gábině pomáhat v salonu i domácnosti, dlouhodobý stres si u něj vyžádá svou daň. A tak se u nich doma role obrátí. Nyní to bude Gábina, kdo bude držet partnera nad vodou. Jak to Jirka přijme? Čemu všemu bude muset čelit?

Šimon by rád udělal tlustou čáru za tím, co se na podzim stalo. Vůči Jirkovi má ale černé svědomí, proto se v jeho společnosti už necítí tak dobře jako dřív. K tomu mu začne čím dál víc vadit dozor, který nyní doma má kvůli Jirkovu nucenému pracovnímu volnu. S Michalem Klímou (Karel Klement) by totiž rádi vyhráli na turnaji v onlinovkách, což znamená více trénovat. Šimon kvůli tomu začne být docela na štíru s prospěchem ve škole. Navrch se zakouká do spolužačky Valerie Matouškové (Jindřiška Koryntová), s níž by rád chodil i za cenu zazdění školy a máminých zákazů. Není proto divu, že do synovy výchovy začne znovu zasahovat Hynek Urban (Roman Vojtek), který bude přesvědčen, že Gábina je na Šimona v pubertě prostě krátká… Co bude pro Gábinu obrovskou ranou pod pás?

Zdroj: TV Nova