Herec Michal Kern v zajetí mysterií. Vrhl se na výzkum paranormálních jevů
Zdroj: herminapress

Herec Michal Kern v zajetí mysterií. Vrhl se na výzkum paranormálních jevů

Vytvořeno dne 19.05.2023

O nevysvětlitelných jevech a mysteriích natočil herec Michal Kern film Arvéd. Nově se vrhl do výzkumu paranormálních jevů a zahrál si vědce v chystaném seriálu To se vysvětlí, soudruzi!.

„Hraji jednoho s dvojice vědců, jmenujeme se Junovci, Já jsem jedna a mám ještě dvojku. Jsme výzkumníci, zabýváme se paranormálními jevy a máme svoje osobní velké tajemství,“ prozradil něco málo o své roli Michal Kern.

Herec přiznal, že věří na „divnosti“, které se dějí kolem nás. „Dá se říci, že tomu věřím. Herectví samo o sobě je pro mne paranormální jev a je to trošku magie zhmotnit text ve 3D na jevišti. Nemám důvod tomu nevěřit.“ Ale že by se s nevysvětlitelnými jevy setkával často, to se říci nedá. „Stala se mi duchařská věc. Jednou v noci se mi v místnosti objevila stínová figura a ta se ke mně přibližoval, sedla mi na hrudník a začala mě dusit. Posléze jsem zjistil, že je to jev spánkové paralýzy, což je spánková porucha, která se takto projevuje, jste v takovém zvláštním polovědomí. Tak tedy žádný paranormální jev, vysvětlilo se to.“

Komediální seriál České televize a německé ZDF To se vysvětlí, soudruzi!. Je inspirován skutečnými paranormálními záhadami z 80. let a navazuje tak na úspěšné koprodukční projekty Československa a Německa ze stejného období. Seriál režírují Matěj Chlupáček a Michal Samir podle scénáře Mira Šifry, Lucie Vaňkové a Marie Staré. Natáčení bude probíhat v Liberci na Ještědu, v Karlově Studánce nebo ve studiích ČT na Kavčích horách, kde bude zřízena laboratoř Ústavu paranormálních jevů.