4 Tenoři si podmanili newyorskou Carnegie Hall. Přišla také Martina Formanová
Zdroj: herminapress

4 Tenoři si podmanili newyorskou Carnegie Hall. Přišla také Martina Formanová

Vytvořeno dne 24.05.2024

Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších scén světa, v newyorské Carnegie Hall. Jejich koncert From Broadway To Hollywood naplnil hlediště sálu Zankel a přilákal řadu významných osobností z České republiky, Slovenska i USA.

„Standing ovation již během koncertu, absolutní úspěch! Američany nejvíce překvapila česká verze Yesterday, to sálem zašumělo. Velký aplaus vyvolaly také Vltava nebo Bring Him Home z muzikálu Bídníci. Jako překvapení vystoupil se 4 Tenory čtyřicetičlenný folklorní soubor z Kyjova, zazpíval Kdybych byl z Moravy a Tancuj tancuj vykrúcaj. Sál při tom bouřil. Zvláštní pocty se dostalo Meky Žbirkovi, při které 4 Tenoři v hledišti přivítali generálního konzula Slovenska, Milana Vrbovského. V publiku nechyběl ani ředitel Českého centra New York Miroslav Konvalina, ředitel Národního muzea Michal Lukeš, operní hvězda Eliška Weissová, spisovatelka Martina Formanová a řada dalších významných hostů z Česka, Slovenska a USA. Publikum zpěváky čtyřikrát vestoje vytleskalo a přídavek Lady Carneval roztancoval celý sál,“ uvedl producent Janis Sidovský.

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michael Bragagnolo se stali vůbec prvními českými interprety z oblasti muzikálu, kteří v Carnegie Hall vystoupili. Za doprovodu Unique Quartet, Františka Krtičky a Zdeňka Blažka zazpívali výběr ze světových muzikálů Bídníci, West Side Story, Fantom opery nebo Jekyll & Hyde a také dvě české skladby: Jdi za štěstím od Karla Svobody a Vltavu Bedřicha Smetany na počest Roku české hudby. Tu letos nahráli s Českým národním symfonickým orchestrem jako ochutnávku třetího alba, které plánují po návratu z USA natáčet, a Supraphon ho nabídne posluchačům na podzim.

Před návratem do Prahy vystoupí 4 Tenoři ještě dnes 24. května v Business Fóru v Chicagu a od 15. června budou opět pokračovat v tuzemském turné nazvaném Vzlétnu jako Fénix, které je na mnoha místech již beznadějně vyprodané; 4. července je na hradě Karlštejn čeká 250. koncert v jejich bezmála sedmileté hudební kariéře.

4 Tenoři
  • Formace 4 Tenoři je vokální seskupení čtyř muzikálových sólistů, kteří zpívají písně různých žánrů, jako jsou muzikál, opera, pop nebo vánoční koledy.
  • Stálými členy jsou držitel ceny Thálie tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo.
  • Formaci sestavil producent Janis Sidovský v roce 2017 a od té doby vydala dvě alba, která získala zlaté a platinové desky Supraphonu.
  • 4 Tenoři úspěšně koncertují po celé České a Slovenské republice s doprovodem smyčcového kvarteta nebo symfonického orchestru.
  • Mezi jejich nejznámější písně patří Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle nebo Krása, kterou nazpívali s Lucií Bílou.
  • V květnu 2024 debutovali v newyorské Carnegie Hall a u Supraphonu chystají již třetí album.

Zdroj: Supraphon

 

 

 

Default User Image
Hana, 24.05.2024 17:16
Naprosto skvělé seskupení úžasných umělců. Když "spustí", mám husíé kůži po celém těle a v očích slzy štěstí. DĚKUJI!!!! :-)
Default User Image
Dáša z Chomutova, 24.05.2024 17:42
Nádherné mužské hlasy. Poslouchám jejich cédéčka několikrát za den – připadám si jako v nebi! Děkuji a gratuluju že se jim podařilo tak úžasný úspěch – zaslouží si to
Default User Image
Lucie Dvořáčková, 25.05.2024 03:37
Moc ráda bych věděla, co na tento úspěch říkala paní Dagmar Pecková. ;-)
Možná závistí pukne. Dobře tak.
Default User Image
Marie Kosíková, 25.05.2024 08:42
Jsou úžasní, byla jsem na dvou jejich koncertech, mam obě CD, ráda si je doma pouštím. Dcera na koncertu v N.Y. byla a byla nadšená. Já se těším v létě do Mikulova.
Default User Image
Věra Říhová , 25.05.2024 11:18
Je to pohlazení po duši, když po těle běhá husí kůže a pro slzy nevidim.
Default User Image
Miluše Neumanová , 25.05.2024 15:32
Tak to jste asi nikdy neslyšeli IL DIVO, nikdo nezpívá krásněji, a už vůbec ne ti naši trapani.
Default User Image
Věra Šimíčková, 25.05.2024 19:41
Velká gratulace a obdiv, jsou skvělí. Že pro paní D.Peckovou jsou kýč, nikoho nejspíš netrápí, já si je poslechnu raději než tuhle operní "DIVU"