Autor Případů 1.oddělení vydal novou detektivku. Načetl ji Viktor Preiss a Václav Neužil
Zdroj: Archiv Radioservis

Autor Případů 1.oddělení vydal novou detektivku. Načetl ji Viktor Preiss a Václav Neužil

Vytvořeno dne 10.10.2020

 

Bývalý policista a scénárista Josef Mareš, známý především díky televiznímu seriálu Případy 1. oddělení, se ve své nové detektivce inspiroval smutným příběhem o ženě, která v roce 2000 zemřela po pádu z okna.

„Můj tehdejší vedoucí měl pocit, že jsem poslední dobou řešil až moc atraktivních případů, a proto jsem dostal za úkol prověřit smrt paní, kterou prošetřovalo místní oddělení Košíře,“ vzpomíná autor Josef Mareš. „Případ byl výjimečný hlavně rekonstrukcí včetně několika vyšetřovacích pokusů, které se prováděly přímo na místě, to znamená ve výšce 27 metrů. Od případů z divokých devadesátek se odlišoval i tím, že na něm nepracoval celý tým kriminalistů ale jen jeden vyšetřovatel. To ale neznamená, že bych ho vyšetřil sám, podílela se na něm spousta kolegů z jiných oborů. Součástí spisu byl posudek ze soudního lékařství, z psychiatrie, psychologie a z biomechaniky. Hodně pomohli i kolegové z fyziodetekce, tedy detektoru lži, a pochopitelně z oddělení videa. A nesmím zapomenout na hasiče, bez kterých by se rekonstrukce na místě nikdy neuskutečnila,“ dodává. 

Detektivka inspirovaná smutným příběhem.

Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Josef Mareš: Okno smrti. Detektivka podle skutečných událostí s Viktorem Preissem a Václavem Neužilem z pera exkriminalisty a spoluscenáristy seriálu Případy 1. oddělení.