Co se děje v šatnách karlínského divadla? A proč Brzobohatý vyměnil Dyka?
Zdroj: herminapress

Co se děje v šatnách karlínského divadla? A proč Brzobohatý vyměnil Dyka?

Vytvořeno dne 06.12.2022

Nikdo jiný nezná muzikál Legenda jménem Holmes lépe, než Ondřej Gregor Brzobohatý. Je nejen autorem textu a hudby, ale ve 100. repríze muzikálu v Hudebním divadle Karlín ještě nastoupil v hlavní roli slavného detektiva a vyměnil tak Vojtěcha Dyka.

 „Těch 99 představení předtím skvěle zvládli Lukáš Janota a Vojta Dyk. Ale Vojta začal pracovat na jiných projektech a po domluvě odešel. Já jsem se tomu bránil, chtěl jsem hlavně psát, ale pak jsem souhlasil, protože toto představení miluji,“ svěřil deníku Aha! Ondřej.

Že by v šatně před jubilejním představením vládla nervozita, se vůbec nedá říct. Ondřej G. Brzobohatý si rozčepýřenou čupřinu ulízl do účesu nenápadného vzorňáka a jal se masírovat Annu Fialovou, ještě před tím, než si nasadila zrzavou paruku. Ivana Chýlková si zase pro pobavení připevnila na bradu prošedivělý vous, který v maskérně potajmu sebrala kolegovi z vedlejšího stolku.  

Muzikál, jehož děj je víceméně smyšlený, se humornou formou opírá o slávu legendárního detektiva Sherlocka Holmese a peripetie jeho autora Sira Arthura Conana Doyla, se i po sté repríze líbil a herci sklidili od vyprodaného hlediště Hudebního divadla Karlín zasloužený potlesk. Tečka za představením byla také sladká. Dýmka na jubilejním dortu, byla přesně ta samá, kterou svíral v ruce Ondřej Gregor Brzobohatý coby Sherlock Holmes.