Detektivové od Nejsvětější trojice opět na scéně. Případy načetl skvělý Norbert Lichý
Zdroj: herminapress

Detektivové od Nejsvětější trojice opět na scéně. Případy načetl skvělý Norbert Lichý

Vytvořeno dne 24.10.2021

 

Případ Pět mrtvých psů z televizního cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice vychází jako audiokniha. Literární předlohu stejnojmenné televizní krimi série spisovatele Michala Sýkory namluvil populární herec Norbert Lichý.

Komisařka Výrová společně se svými kolegy vyšetřuje zmizení tří medvědů ze zoologické zahrady. Jako možný motiv se nabízí prodej pro potřeby asijské medicíny. Případ se stává složitější v momentě, kdy je nalezen zavražděný vrátný, který spadal do okruhu podezřelých. Paralelně s tímto vyšetřováním probíhá vyšetřování i v nedalekém Šternberku, kde mladá policistka Horová řeší případ pěti mrtvých psů, kteří byli ledabyle zakopáni v lese. Vše ukazuje na nelegální psí zápasy, které pořádá místní podnikatel. Jak pátrání pokračuje, dochází Horová k přesvědčení, že oba případy spolu možná souvisejí. Podaří se policii dopadnout viníky, nebo zůstanou bez trestu?

„Snažím se, aby mé detektivky obsahovaly něco víc než jen řešení záhady, aby se vyjadřovaly k tématům, o nichž toho třeba veřejnost mnoho neví. V Pěti mrtvých psech je takovým tématem lidská krutost vůči zvířatům. Ta může mít buď podobu sadistické zábavy, jakou jsou nelegální psí zápasy, nebo ještě horší podobu velmi krutých forem zacházení kvůli výrobě ‚přírodních produktů asijské medicíny‘, které stejně v reálu nefungují. I když je zápletka fiktivní, je podložena důkladným sběrem materiálů k tématu. Získávání informací o tom, čemu všemu jsou lidé ochotní vystavit zvířata jen kvůli zábavě a penězům, pro mě představovalo velmi depresivní zážitek,“ řekl pro Českou televizi spisovatel Michal Sýkora.

Dovolujeme si připomenout i Sýkorův úspěšný titul Ještě není konec, televizní krimi série Vodník, z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice, který vyšel jako audiokniha v loňském roce, rovněž v podání Norberta Lichého.

Pět mrtvých psů vydává Supraphon jako 2CD-mp3 a digitálně. Celkový čas je 13 hodin a 24 minut a jedná se o nezkrácenou četbu.