Dlouhé dva roky čekal film Andílci za školou na svou premiéru. Dočkal se až nyní
Zdroj: herminapress

Dlouhé dva roky čekal film Andílci za školou na svou premiéru. Dočkal se až nyní

Vytvořeno dne 16.06.2022

V roce 2020 se už pekl premiérový dort, když padlo rozhodnutí vlády, že kvůli covidu premiéra nebude. Režisér Jan Lengyel se uvedení svého filmu dočkal až nyní.    

Film Andílci za školou vychází ze stejnojmenného muzikálu, který se hrál na divadle Broadway v produkci Oldřicha Lichtenberga a Michala Davida. Nový kolektiv, láska mezi dvěma mladými lidmi, jejichž rodiče jsou zásadně proti, každodenní školní problémy a loučení se se základní školou.

“Za sebe mohu říci, že jsem s výsledkem spokojen, samozřejmě jsme pro účely filmu příběh upravili tak, aby byl pestřejší a atraktivnější než divadelní předloha. Lví podíl na tom má scenárista Jan Hlaváč, který oproti původnímu muzikálu rozvinul některé dějové linky a autor hudby Michal David spolu s textařem Fanánkem Lou Hágenem složili navíc i jednu novou píseň,“ sdělil režisér filmu Jan Lengyel.

Hlavní dívčí roli Nikoly ztvárnila Nelly Řěhořová, mladá česká zpěvačka, do které se zakoukal Šimon v podání Vojtěcha Drahokoupila, kterého diváci znají na příklad z televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas a z předních muzikálových scén. Škole vládne pevnou rukou ředitelka Kadavá, kterou si zahrála Kateřina Brožová a Petr Kolář si střihl roli rockera-zeměpisáře.

„Do hlavní role oblíbeného zeměpisáře Vojtěcha jsem obsadil zpěváka Petra Koláře. Vzhledem k tomu, že Petr neměl žádné velké předchozí herecké zkušenosti, jsem byl velmi mile překvapen, jak perfektně se této role zhostil, “ uvedl režisér na adresu Petra Koláře.

 V dalších rolích se ve filmu představil například: Pavel Kikinčuk, Dana Morávková, Pavel Trávníček, Václav Upír Krejčí, Ines Ben Ahmed, Karolína Mališová či Eva Matějovská a Michal David.