Dnes začíná krimi Hlava Medúzy. Obsazení je luxusní: Čvančarová, Bučková, Dvořák, Isteník a další
Zdroj: herminapress

Dnes začíná krimi Hlava Medúzy. Obsazení je luxusní: Čvančarová, Bučková, Dvořák, Isteník a další

Vytvořeno dne 11.01.2021

Když režisér Filip Renč sezval začátkem loňských letních prázdnin herce a štáb seriálu Hlava Medúzy ke konečné společné fotografii, doslova mu spadl kámen ze srdce. Nikdo z účastníků neonemocněl koronavirem, nikdo nemusel do karantény a natáčení kriminálního seriálu, vyjma povinné přestávky, plynule pokračovalo až do zdárného konce.  

„Seriál točíme od srpna 2019, takže s přestávkami skoro rok. Byli jsme poslední filmový štáb, který ještě před covidovou karanténou točil a pak jsme zase byli první, kteří začali pracovat,“ uvedl režisér Filip Renč.

Video soubor

Čtveřice brněnských kriminalistů Jitka Čvančarová, Petra Bučková, Michal Isteník a Jiří Dvořák v osmi dílech Hlavy Medúzy řeší kriminální případy, kde zlo a zločin připomínají hadovité vlasy Medusy na slavném Rubensově obrazu Hlava Medusy. Mimochodem originál najdete ve sbírkách Moravské galerie v Brně a reprodukci v pracovně Jitka Čvančarové, šéfky brněnské kriminálky

V seriálu se objeví celá řada oblíbených herců, například Jan Vlasák, Miroslav Táborský, Karel Heřmánek ml., Jana Švandová, dokonce i režisér Jiří Strach. „Jirka je můj kamarád a jeden zločin se stane při natáčení filmu. Producenta si zahrál Martin Preiss a režiséra právě Jiří Strach. Je to roztomilé mít ho před kamerou,“ uvedl Filip Renč a s úsměvem zadoufal: „Třeba v pokračování Anděla Páně budu mít také nějakou roličku.“

Jednotlivé příběhy jsou kombinací skutečných kriminálních případů a fikce. Seriál Hlava Medúzy Česká televize plánuje vysílat od ledna 2021.