Fanoušci kladenských Rytířů pořád věří v postup do Extraligy a burcují k boji
Zdroj: Roman Mareš

Fanoušci kladenských Rytířů pořád věří v postup do Extraligy a burcují k boji

Vytvořeno dne 19.04.2021

I když si „Jágrovci“ vezou do Jihlavy manko dvou proher, není ještě všem dnům konec. Poprvé Rytíři s Jihlavou smolně prohráli v prodloužení. Podruhé už to bohužel, byla jednoznačně Jihlava, která kladenské přehrála. Proč?

To se do svědomí musí podívat jednak hráči, ale i trenéři, zdali svůj tým dokázali patřičně na finále připravit. Statistiky jsou však neúprosné a pro Kladno více než tristní. Z 58 střel, které Rytíři ve druhém finále na branku Maxima Žukova vyslali, se ujala jen jedna jediná. A co na to fanoušci? Zdá se, že je optimismus ještě neopustil a v postup věří, byť kritických hlasů se objevilo také dost.

Tak myslím, že to kluci ještě otočí, klídek, týmovost, soudržnost a hlavně srdce a ono to půjde. Stále máme šanci, splnit svůj cíl. Ten známe, v jeho naplnění věříme. Pořád věřím,“ píše jeden z fanoušků a přidává se druhý: „Nic není ztraceno. Jedeme dál. Bojujte chlapi za Kladýnko. Chceme ovšem vidět bojovnost a do toho srdíčko.“

A co na prohru v druhém zápasu říká trenér Kladna Jiří Burger? "Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Chtěli jsme mít úplně jiný vstup do zápasu, než jsme měli. První třetina byla z naší strany špatná, bez pohybu, bez důrazu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili po tom, co jsme dali šťastného góla na 1:2. Měli jsme tlak, škoda, že jsme nedali do prázdné branky na 2:2. Od té doby jsme se tlačili do útoku a Jihlava čekala na brejky. My z tlaku žádné góly nedali, Jihlava z protiútoků utkání rozhodla. Velké zklamání, prohráváme 0:2, ale zbraně určitě neskládáme. Do Jihlavy si pojedeme pro vítězství."

Uveřejněno se souhlasem Rytíři Kladno tiskové oddělení.