Finále Tvojí tváře v ohrožení! Co je se Sokolem, že moderuje v trenýrkách?
Zdroj: TV Nova

Finále Tvojí tváře v ohrožení! Co je se Sokolem, že moderuje v trenýrkách?

Vytvořeno dne 20.05.2021

Vše již bylo nachystáno, nazkoušeno, panovala obvyklá nervozita, tentokrát i slavnostní nálada a dojetí, že to už zase končí. Když v tom nastalo veliké drama! Tvůrci pořadu Tvoje tvář má známý hlas totiž jen krátce před začátkem natáčení zjistili, že je Ondřej Sokol nemocný, a nemůže se tak natáčení v ateliéru zúčastnit.

Video soubor

Co s tím?! Nikdo nechtěl ani pomyslet na to, že by nejdůležitější epizoda osmé řady Tvoje tvář má známý hlas vznikla bez nového a velmi oblíbeného moderátorského dua – Ondřej Sokol a Aleš Háma.

„Když jsem zjistil, že Ondřej na finále nebude a že asi budu na podiu sám, byl to pro mě byl šok. Navíc si ze mě i v tak vyhrocenou chvíli všichni dělali legraci, že jsem to určitě zařídil schválně, abych mohl moderovat sám. Mně to ale bylo dost líto, protože jsme se s Ondřejem jako moderátoři Tváře myslím dost sehráli,“ říká Aleš Háma.

Tvůrci nakonec přišli s geniálním řešením! Aby diváci o nic nepřišli, vymysleli, že Ondřej bude do pořadu vstupovat prostřednictvím techniky přímo ze svého domova. Na místo se tak musel rychle dostavit plně vybavený přenosový vůz s profesionální posádkou, aby všechny Ondřejovy vstupy proběhly bez komplikací.

"Shodou okolností jsem se jen pár dnů před finále přestěhoval. V novém domově, před novými sousedy jsem se tak uvedl tím, že jim v ulici zaparkoval obří přenosový vůz a já jsem kolem domu pobíhal ve smokingu a do kamery pokřikoval, že tohle bylo fantastické číslo, že porota je strašně vtipná a že šampiona nemáme jednoho, ale rovnou deset," hodnotí novou zkušenost moderování na dálku Ondřej Sokol.

Podívejte se na ukázku, jak byli moderátoři Tváře skvěle sehraní i ve značně neobvyklé situaci.