Fotožurnál: Kapela Queenie slaví 18. Na své narozeninové show to pořádně rozjela
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Kapela Queenie slaví 18. Na své narozeninové show to pořádně rozjela

Vytvořeno dne 19.04.2024

Děti, mladí i pamětníci si nenechali ujít pořádnou porci nesmrtelných hitů skupiny Queen v podání jedineční kapely Queenie v čele s Michaelem Kluchem. Kapela dvěma koncerty v O2 universum oslavila své osmnáctiny.

Na oslavu své plnoletosti se kapela pořádně připravila. Výjimečná show, podpořená skvělým provedením notorický známých písní skupiny Queen, navodila ve vyprodané hale skvělou atmosféru.

„Koncerty ve velké O2 aréně byly o Queen, ale v tomto komornějším prostoru chceme, aby to bylo také trochu o Queenie. Vždyť slavíme osmnáctiny,“ uvedl Michael Kluch.

Také proto si s Queenie zabubnoval zakládající člen Michal Novák. Zahrál si také klavírista Martin Votruba, který v začátcích přivedl Queenie k profesionalitě. Pozvání přijal i zpěvák Milan Devinne, který se objevil ve filmu Bohemian Rhapsody a v letech 2017 - 2023 byl manažerem Petera Freestonea, bývalého osobního asistenta Freddie Mercuryho. Ikonickou píseň Barcelona spolu s Michaelem Kluchem zazpívala operní pěvkyně Petra Alvarez Šimková.

Na koncertě se Queenie zaměřila na album The Miracle, ke kterému už Queen z důvodu Mercuryho nemoci nikdy nestihli udělat turné a v provedení kapely Queenie poprvé zazněla píseň The Miracle.

Po pražských koncertech bude následovat letní turné po českých a moravských městech, čeká je Plzeň, Brno, Plzeň, Loket, Ústí, Jihlava, Litomyšl, Sychrov, Písek a další města.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz