Fotožurnál: Poslední rozloučení s herečkou Janou Šulcovou
Zdroj: herminapress

Fotožurnál: Poslední rozloučení s herečkou Janou Šulcovou

Vytvořeno dne 04.08.2023

Dnes se rodina, přátelé a známí naposledy rozloučili s herečkou Janou Šulcovou, která zemřela 28.července ve věku 76 let.

Čas pohřbu rodina tajila a do rozlučkové síně mohli jen pozvaní hosté. Pro náhodné hosty byl před krematoriem stolek s kondolenční knihou.

S hvězdou filmové komedie století S tebou mě baví svět, se přišli rozloučil herečtí kolegové Iva Hïttnerová se synem Matoušem Rajmontem, Marcel Vašinka, Lenka Termerová. Přišla také manželka herce Zdeňka Žáka, Olga Želenská, Aleš Cibulka, Michaela Dolinová, David Novotný, manželé Heřmánkovi, Josef Carda, Jaroslav Satoranský, Pavel Rimský a další. 

Pohřeb v motolském krematoriu si rodina vypravovala sama. Žádné divadlo se této poslední pocty neujalo, a to i přesto, že Jana Šulcová patřila mezi naše přední divadelní, televizní a filmové herečky.

Herečka Jana Šulcová se zapsal do povědomí diváků především díky filmům a seriálům Československé, později České televize. Můžeme si jí pamatovat především ze seriálů Byl jednou jeden dům, My všichni školou povinní nebo z komedie století S tebou mě baví svět, režisérky Marie Poledňákové.

Jana Šulcová vystudovala DAMU a ještě za studií si zahrála v ikonickém filmu Juraje Herze Spalovač mrtvol. Od roku 1969 byla členkou Městských divadel pražských. Mnoho let byla provdána za hereckého kolegu Oldřicha Víznera, s kterým měla dvě dcery. Manželství se posléze rozpadlo. Jana Šulcová v 13. komnatě přiznala, že měla období, kdy byla závislá na alkoholu a antidepresivech.

 

 

 

Default User Image
Anonym, 05.08.2023 13:26
Je smutné že se žádné z divadelního spolku neujalo rozloučení z tak neobyčejnou ženou a hlavně vnikající herečkou tady všichni jsou dobří pokud je někdo potřebuje .....
Default User Image
Anonym, 05.08.2023 17:05
proto asi vzniklo přísloví ZA DOBROTU,NA ŽEBROTU.....nevděk světem vládne....