Hasiči zasahovali v Lucerně. Autem zatarasili na ulici provoz
Zdroj: herminapress

Hasiči zasahovali v Lucerně. Autem zatarasili na ulici provoz

Vytvořeno dne 16.06.2022

Hasičským autem si na premiéru do Lucerny dojeli protagonisté filmu Kdyby radši hořelo. Z kabiny auta hasičů Kněževes tak křepce vyskočili Anna Polívková, Vladimír Škultéty, Marek Pospíchal či Miroslav Krobot. Nechyběl také režisér filmu Adam Kolaman Rybanský.

Stylem a zpracováním navazuje snímek na poetiku filmů Ivana Passera nebo Jaroslava Papouška. „Během vývoje filmu nám to lidé často říkali. Nejde však o záměr, ale oba, včetně Miloše Formana, jsou pro mě v tvorbě velikou inspirací,“ popisuje režisér a současně autor scénáře Adam Koloman Rybanský. „Součástí mého přístupu je absurdita, humor a civilní herectví kombinované s neherci. Při práci klademe důraz na kontrasty vážného a komického, které vytváří všudypřítomnou absurditu života,“ dodává režisér ke stylu filmu.  

Komedii Kdyby radši hořelo si do své sekce Panorama vybral prestižní filmový festival v Berlíně, kde se film představil pod anglickým názvem Somewhere Over the Chemtrails. Ten odkazuje na dezinformace o chemtrails, které jsou jedním z motivů filmu.