Jak se skládá muzika k filmu o světoznámém sportovci? Zátopek poběží s hudbou známé skladatelky
Zdroj: Lucky Man Films

Jak se skládá muzika k filmu o světoznámém sportovci? Zátopek poběží s hudbou známé skladatelky

Vytvořeno dne 30.07.2021

Film Davida Ondříčka Zátopek bude mít světovou premiéru 20. srpna na zahájení karlovarského festivalu. Příběh jedinečné sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka pak vstoupí do kin 26. srpna.

K datu uvedení filmu Zátopek vychází filmový soundtrack s autorskou hudbou klavíristky, skladatelky a producentky Beaty Hlavenkové, dvojnásobné držitelky ceny Anděl. Soundtrack čítající 14 kompozic a nahraný ve spolupráci se symfonickým orchestrem sCore Orchestra, vydává vydavatelství Minority Records na limitovaném, 180 gramovém LP sytě červené barvy s bohatě řešeným grafickým zpracováním a přílohou ve formě velkoformátového bookletu s fotografiemi z filmu.

„Práce to byla moc krásná, náročná, ale o to víc vzrušující. Bavilo mě dotýkat se lidových písní, které byly oblíbené u Emila i Dany, bavilo mě hudebně pracovat s tempem jeho běhu, bavilo mě hledat cestu hudebního vyjádření, které bude slušet tomuto výjimečnému filmu. A dostat do světa i zlomek našeho hudebního dědictví, stejně jako nás ve světě reprezentuje Zátopkova osobnost a úspěchy. Těšilo mě pracovat se zvuky, klavírem, sound designem, orchestrem, triem a vše kombinovat. Myslím, že odvaha je společnou nití pro celý děj a postavy, stejně tak jako pro tvůrce tohoto filmu. Mám velikou radost, že soundtrack k filmu si ve verzi alba budete moci poslechnout také na nádherném červeném vinylu,“ říká Beata Hlavenková.

V rámci světové premiéry na MFF Karlovy Vary se uskuteční v Domě ČT na Divadelním náměstí v Karlových Varech 21. 8. 2021 koncert Beaty Hlavenkové s Kapelou Snů, na němž bude slavnostně pokřtěno LP s hudbou k filmu Zátopek.