Jak to yvpadá, když jdou Horníci na home office? Uvidíte dnes večer!
Zdroj: Archiv

Jak to yvpadá, když jdou Horníci na home office? Uvidíte dnes večer!

Vytvořeno dne 13.11.2020

V příštích dnech proběhne premiéra nové české komedie Horníci na home office, jejíž tvůrci divákům slibují poádnou dávku ernoerného humoru. Tato aktuální komedie vznikla po taktovkou režiséra Vladimír Skórka. Home office se stal v posledních měsících každodenní realitou pro stovky tisíc Čechů. Zápletka nové komedie tak vtipně reaguje na aktuální situaci a rozehrává myšlenku, jak by vypadala práce z domova v případě horníků.

Filmové natáčení probíhalo za přísných hygienických podmínek v Ostrav, mimo jiné v hornickém muzeu Landek. Hlavních rolí havířů, kteří se ze dne na den ocitnou bez práce, se ujali Karel Zima, Josef Kalua a Robin Ferro.

Poslední jmenovaný je divákům známý jako jeden ze členů improvizačního souboru Tři tygři. Původně měl tuto roli ale ztvárnit Štěpán Kozub, kterého diváci milují právě díky seskupení Tři tygři a seriálu sKORO NA mizině. "Stalo se ale to, že v den natáčení se Štěpán vzbudil s horečkami, takže jsme museli roli okamžitě přeobsadit. Nechtěli jsme riskovat zdraví nikoho ze štábu. Volba tedy padla na našeho Robinka, který je snad ve všem diametrálně odlišný než Štěpán, ale právě díky své osobitosti dostala tato role nový rozměr. Navíc má obdiv mě i celého štábu, že do toho ihned šel a text se učil za pochodu," prozrazuje Skórka.

Premiéra komedie Horníci na home office se vzhledem k přísným koronavirovým opatřením odehraje pouze na internetu v pátek 13. listopadu na internetové stránce www.hornici.com.  

Vzhledem k hojnému výskytu peprných výrazů, jak už tak tomu v ostravském dole bývá, není komedie vhodná pro diváky mladší 15 let.