Jílové u Prahy se rozezní dobrou muzikou. Jurkovič Open Air přivítá legendy
Zdroj: Se svolením produkce Jurkovič Open Air

Jílové u Prahy se rozezní dobrou muzikou. Jurkovič Open Air přivítá legendy

Vytvořeno dne 15.07.2022

Za dobu od svého vzniku si Jurkovič Open Air vydobyl pevné místo mezi festivaly nejen díky skvělé atmosféře v příjemném parku města, ale hlavně promyšlenou dramaturgií. Nejinak tomu bude i v tomto roce.

Jurkovič Open Air vznikl na počest bluesmana a výrobce kytar Petera Jurkoviče. Během hudebního svátku, který se koná v sobotu 16. července 2022 se na dvou scénách vystřídá desítka účinkujících. Za všechny jmenujme legendární Flamengo, které připomene padesáté výročí desky Kuře v hodinkách, Krausberry, Ivana Hlase, Michala Prokopa, ale i o generaci mladší hudebníky The Bladderstones, zpěvačku a herečku Báru Polákovou.

A navíc: Jílovské regionální muzeum připravilo unikátní výstavu elektrických kytar, které vznikly v tomto historickém městě za posledních 25 let. Nástroje z Jílového vlastní i takové hvězdy jako Jeff Beck nebo Billy Gibbons (ZZ TOP). Výstava provede návštěvníky výrobou kytary od výběru dřeva až po naleštěný finální výrobek. Připomene hlavně jejich autora – kytaráře Petera Jurkoviče.

Výstava bude v den konání festivalu Jurkovič Open Air 2022 zpřístupněná všem návštěvníkům akce.