Jubilant Jaroslav Uhlíř povypráví, jak se pohádali se Svěrákem. Buďte dneska večer u toho
Zdroj: herminapress

Jubilant Jaroslav Uhlíř povypráví, jak se pohádali se Svěrákem. Buďte dneska večer u toho

Vytvořeno dne 15.09.2020

Skladatel Jaroslav Uhlíř slaví své 75. narozeniny. První oslavu mu připravil Honza Dědek v Malostranské besedě po natáčení jeho talkshow 7 pádů. Premiérový díl 7 pádů Honzy Dědka, jehož hostem je i oslavenec Jaroslav Uhlíř, uvidí diváci televize Prima už zítra ve 21:35.

„My ty narozeniny nijak zvlášť neslavíme,“ přiznala Honzovi Dědkovi Uhlířova manželka Helena, která populárního písničkáře do talkshow doprovodila. Nečekané oslavy se tak Uhlíř dočkal přímo na jevišti. „Udělalo mi nesmírnou radost, že pan Uhlíř přijal pozvání do mé talkshow. Prozradil řadu zajímavostí o tom, jak vznikaly jeho písničky, ale na závěr zahrál svoje nejznámější hity. Zpívala celá Malostranská beseda a byl to jeden z nejdojemnějších okamžiků, které jsem během rozhovorů zažil. Děkuji mu za něj. Panu Uhlířovi k dnešnímu jubileu přeji především mnoho zdraví, které mu dovolí složit další písničky a ty si bude zpívat celá země. Protože v téhle dovednosti je pan Uhlíř nepřekonatelný,“ přeje (si) Honza Dědek.

Video soubor

V talkshow 7 pádů Honzy Dědka Jaroslav Uhlíř prozradil i to, proč ho vyhodili od Cimrmanů, proč hit z filmu Vratné lahve zpívá on sám, namísto původně zamýšleného Zdeňka Svěráka a co způsobilo jedinou, zato dlouhotrvající, hádku Svěráka s Uhlířem během jejich padesátileté spolupráce. „Nikdy jsme se nehádali, jen jednou. A sice u písničky Chválím tě země má. Hádali jsme se nad textem. A to bylo strašný. Já jsem mu říkal, že to je špatně a on říkal, že už se cítí u zdi a že nevymyslí nic jiného. Celé prázdniny jsme spolu nemluvili. Pak jsem mu napsal dopis a pak jsme se usmířili,“ vzpomíná Jaroslav Uhlíř.

Celý rozhovor sledujte v úterý 15. září na Primě. Dalšími hosty budou Tereza a Matyáš Ramba, herec Vojtěch Vondráček a kajakář Josef Dostál.