Matení dětí okolo youtubera Tadeáše Kuběnky pokračuje. Peníze kontra duševní zdraví plus možná sebereflexe
Zdroj: herminapress

Matení dětí okolo youtubera Tadeáše Kuběnky pokračuje. Peníze kontra duševní zdraví plus možná sebereflexe

Vytvořeno dne 21.04.2024

Ne! Prostě ne! Naivně jsem si myslel, že mediální kolotoč ohledně Tadeáše Kuběnky během pár dní vyprchá. Jenže to by se do toho nesměla zaplést Tadeášova matka a dvě bosorky, coby jeho kamarádky

Tisícihlavá diskuze na dané téma

Minulý článek o Tadeáši Kuběnkovi uveřejněný na našem webu rozpoutal neuvěřitelnou diskuzi nejen o Tadeášovi samotném, ale také o fenoménu youtuberství a dopadu na mladou, (chceš-li dětskou), populaci. A nejen to.

Rodiče na své youtubery kašlou

Jedna z položených diskuzních otázek směřovala právě na rodiče těchto novodobých internetových idolů. Jak je možné, že tito rodiče nejsou s to zabezpečit alespoň základní kontrolu svých nedospělých potomků ohledně jejich prezentací na internetu. Vždyť jejich příspěvky jsou veřejně přístupné a lze tedy jednoduše zjistit, jaké myšlenky a jaké výrazivo jejich potomek používá na svém kanálu. Mnozí z diskutujících nechápali. Já víceméně také ne. Částečně jsem pochopil ve chvíli, kdy jsem objevil video, kde se prezentuje Tadeášova matka ve společnosti dvou Tadeášových kamarádek (rozuměj kolegyň). Viz odkaz níže. Víceméně jsem pak pochopil po diskuzi s jedním z bývalých youtuberů.

Video kamarádek bez reflexe

Celé video (o Tadeášovi) trvá něco málo přes třináct minut, ale vedle peprných výrazů se nedozvíte prakticky žádnou relevantní informaci, s výjimkou toho, že se žádá, aby byli diskutující napříč internetem shovívaví a nesnižovali se k invektivám. Chybí jakékoli zamyšlení nad příčinami daného stavu a neexistuje už vůbec žádná reflexe, co bylo možná špatně v Tadeášově „tvorbě“ a co mohlo být příčinou jeho zhroucení.

Peníze nesmrdí. Do určité doby!

„Nehledejme v tom žádnou velkou záhadu. Když vám postpubertální člen rodiny začne z ničeho nic vydělávat slušné sumy peněz a přitom nevytáhne paty z domu, jdou většinou rodičovské zásady rychle do kopru. A těmi financemi se rozumí řádově desítky, mnohdy stovky tisíc korun měsíčně,“ prozradil mi jeden z bývalých youtuberů, pod podmínkou anonymity.

A následně pokračuje: „Youtuber má radost, rodiče mají radost, ale je to úplně stejné jako u některých tenisových rodičů. Jsou spokojeni s výkony svých dětí, když na prahu dospělosti začnou konečně vydělávat sportem peníze. Ve finále jsou v šoku, když se jejich potomek kolem dvacátého roku psychicky zhroutí a až na výjimky nikdo neví proč,“ končí své zamyšlení.

Možné příčiny Tadeášova zhroucení

Bývalého youtubera jsem však přiměl ještě k jedné odpovědi. A to na otázku, co zapříčinilo jeho ukončení aktivit na internetu. „Já jsem se ve zdraví dožil věku, kdy jsem si uvědomil, že svou činností jako youtuber nevytvářím žádnou hodnotu. Že za mnou není vidět žádný výsledek, nic hmatatelného, jen málo pozitivního, a že vlastně ti moji fanoušci jen čekají, co za bizár provedu, nebo koho zesměšním nebo pomluvím. A další faktor, který mě přiměl youtuberství ukončit, bylo to, že jsem se za postpubertální tvorbu začal stydět a to v souvislosti se svými vrstevníky, kteří svou prací nějaké hodnoty, na rozdíl ode mne, vytvářeli a měli jaksi ukotvené své místo v životě, včetně výhledu do budoucnosti. Shrnu-li to, tak vzhledem k tomu, že je Tadeášovi vlastně stejně let jako mě, když jsem svou činnost na internetu ukončil, tak odhaduji, že má možná Tadeáš stejný pocit marnosti, jako jsem měl tehdy já. Ovšem já jsem k návratu do reálného života nepotřeboval psychiatry. To byla moje klika,“ končí svůj monolog bývalý youtuber.

 A co děti? Mají v hlavě zmatek!

V závěrečném odstavci pak neustále rezonuje otázka položená již v prvním článku. Co si s tím vším mají počít dětí (10 – 18let), kteří kanály těchto youtuberů sledují, aby ve finále zjistily, že jejich idol skončil u "Chocholouška". Zdravý rozum mi našeptává, že alespoň u většiny bude prvotní zmatení v čase vystřídáno sebereflexí, kterou moudří rodiče (sic) patřičně „učešou“. Nakonec i moje generace si do určité doby hrála na Vinnetoua, Old  Shatterhanda, potažmo na Rychlé šípy, aby se v pozdějším věku přeorientovala na poněkud realističtější život.

Zdroj Autorský článek, youtube, Foto: Herminapress, Jiří Hynek.         

 

 

 

Default User Image
Anonym, 22.04.2024 06:12
Přesně tak,za člověka vždycky mluví jeho činy a ne slova a my se musíme chovat tak, abychom se za sebe nemuseli stydět
Default User Image
Anonym, 22.04.2024 06:37
On je blb . Jeho matka je blbá a kamarádky jsou také blbé . To tlusté prase uprostřed snad ani neví co mluví .
Default User Image
Tomas Pokorny, 22.04.2024 07:03
Ta špinavá sklenice na stole no to je hnus. On je rozmazlenej spratek , kdo seje vítr sklízí bouři. Karma je zdarma
Default User Image
Jana Fejfarová, 22.04.2024 07:21
Ježiši, co je to za individua? Oni ani neumí mluvit.. Máma má tady dost vymaštěno..
Default User Image
Lenka, 22.04.2024 08:00
Co to je??? Prominte, ale takovyto projev na obhajobu kohokoliv, kdy litaji volove a mrdky na vsechny strany?
Default User Image
Bobr, 22.04.2024 08:10
DÍKY jsem hrozně rád že mé děti už mají rozum o tuhle zhovadilost nesledují musím se jen modlit aby mé vnoučata pobrala dost rozumu a nespadla do této hrozné kategorie ubohých kreatůr
Default User Image
Zdeněk, 22.04.2024 09:00
No to mi poser plíce.Pracuji na psychiatrii 12 roku a myslím si o těchto lidech své.Drtiva většina slabosi co nedávají běžné věci jako zaměstnání,povinnosti běžného člověka a podobně.Vite jistě co myslím.Ja jsem v plném inv.duchode. Opravdu hodně nemocen.16 roku u Policie a odcházel jsem s těžkým srdcem do plného ID.Dopracoval jsem se k chalupě,bytu,chatě a jsem opravdu silné pracovně vytížení i přesto,že sotva lezu.A to je právě to,co chybí těmhle blbum z videa a tomu jejich kamarádum.Maji hodně málo práce a moc času na kraviny.Obhajuji někoho a přitom lítají volové,mrdky a další a další.Muj syn jim rika Transgender-paka.Dojimaji se sami nad sebou a jeden vedle druhého od pohledu psychiatrické pako.Stacilo mi,když ta becka sádla uprostřed na sebe pustila,že zobe antidepresiva.Pritom by stačilo vzít Tatru plnou štěrku.4ry vidle.Tatru je nechat nalozit a pak vysypat o 10 metrů dál.Budou tak unavení,že nebudou potřebovat psychiatra a ani léky na paličku.Maji málo práce a moc volného času.V Postrizinach Pepina vyléčila práce.