Milujete Jeleny? O čem se frontman Jindra Polák rozpovídal v rádiu?
Zdroj: Se svolením Frekvence 1

Milujete Jeleny? O čem se frontman Jindra Polák rozpovídal v rádiu?

Vytvořeno dne 15.10.2021

Hostem Music Studio Live Frekvence 1 byla tuto středu kapela Jelen.  Do éteru zahrála živě songy jako Ještě jedna noc, Magdaléna nebo cover Zabili, zabili. Součástí vystoupení byl i rozhovor s frontmanem skupiny Jindrou Polákem.  Moderátoři Lubka Ponížilová a Míra Michálek se ho ptali, proč mají na obalu posledního alba starou dodávku, kolik má doma kytar, na plány ohledně nadcházejících turné nebo jak se přihodilo, že se z rodilého Pražáka stal vesničanem.

Video soubor

Zdroj: Se svolením Frekvence 1

My jsme v Music Studio Live Frekvence 1 již podruhé. Užili jsme si to moc, je tu velmi příjemná atmosféra. Vždycky je příjemný zahrát si písničky komorněji, v trochu jiné formě, více akusticky. Nás to baví, protože je to návrat ke kořenům, který jsou pro nás strašně důležitý. Je to, odkud vycházíme,“ pochvaloval si vystoupení Jindra Polák.

Jako první song zahrála kapela Jelen živě do éteru Frekvence 1 Ještě jedna noc z nového alba Věci a sny. Její grafiku s klasickou starou dodávkou připravoval právě Jindra Polák. Sice ji miluje, ale pro tolik členů kapely a na cesty po D1 by prý nebyla ideální. Na dodávku narazili Jeleni úplně náhodou při natáčení klipu Jediný, co chci v loftu v Bubnech. „Jakmile jsme tam přišli a viděli ji, tak nám došlo, když je někde dodávka, tak se cítíme jako doma. Prostě klasická kapela, “ odpověděl Jindra Polák moderátorům Frekvence 1 na dotaz, proč si právě tento motiv vybrali na obal.

Během rozhovoru pro Frekvenci 1 na sebe Jindra Polák prozradil i to, že ačkoliv je rodilý Pražák, tak ho to odmala táhlo na venkov „Já jsem už jako malý trávil hodně času s babičkou na chatě. Bylo to místo, kde jsem byl opravdu šťastný. Byla to doba, kdy nebyly telefony. Člověk ráno vstal, dostal rohlík s máslem, a pak vyběhl ven,“ uvedl a dodal: „Tím, že jsem hodně mezi lidmi, hodně jezdíme, hrajeme. Pro mě je sednout si na zahradu, koukat do zelenýho a psát si písničky, relax, který mi dělá strašně dobře.“ V kondici ho pak udržuje práce na rozlehlé zahradě s klasickou sekačkou. Na dotaz, zda by mu nepomohli ovce, odpověděl se smíchem: „Správný vegetarián si trávu spase sám.“

Člověk by neměl hromadit doma zbytečné věci, ale naopak si nechávat jenom ty, co mu dávají radost a energii. „Pro mě nikdy není dost kytar. Pokud počítám, včetně bendž a ukulelí, tak mám 12 až 13 nástrojů. Což si myslím, že není moc. Moje žena tedy s tím úplně nesouhlasí,“ dodal se smíchem. Kromě kytar má ještě hodně velkých hezkých knížek a komiksů.  Komiks je podle něho zajímavé médium, které propojuje výtvarku, filmy i čtení. U nás je tento žánr stále nedoceněný, přitom není jenom pro děti.

Na přání moderátora Míry Michálka zahráli Jeleni během vystoupení Magdalénu. Když došla řeč na nadcházející turné, moderátorku Lubku Ponížilovou zajímalo, podle čeho si kapela vybírá místa, kde bude koncertovat. Podle Jindry Poláka je to různé, snaží je objet co nejvíce krajů, co největší část republik, pak jsou místa - srdcovky, které má ráda a nedovede si bez nich šňůru představit. Je to mix malých útulných klubů a velkých krásných sálů. „Letos jsme si jako dárek na konec nadělili O2 universum, kde jsme zatím nehráli. Říká se o něm, že je tam skvělá atmosféra,“ dodal. 

„Na závěr jsme si vybrali jako cover naši oblíbenou písničku, se kterou vždycky oblažujeme ve čtyři ráno sousedy na hotelech, za kterou nás milují a bez které nemůžeme být. Je to z Balady pro banditu písnička Zabili, zabili,“ uvedl poslední song Polák.