Marek Ztracený s Bolkem Polívkou za klavírem: Společný song jako píseň k filmu
Zdroj: Archiv

Marek Ztracený s Bolkem Polívkou za klavírem: Společný song jako píseň k filmu

Vytvořeno dne 17.11.2020

Režisér F. A. Brabec letos v létě natočil film Gump – pes, který naučil lidi žít, jehož scénář vznikl na základě knižní předlohy Filipa Rožka. Snímek o výjimečné lásce psa k člověku měl mít premiéru v českých kinech na začátku prosince, stejně jako mnoho dalších filmů se ale kvůli pandemii koronaviru „stěhuje“ na jaro 2021. Přesto v těchto dnech vznikl ke Gumpovi ústřední song Vítr do plachet(film Gump), který složil a nazpíval Marek Ztracený.

„Když se objevila tahle nabídka, nevěděl jsem, o co se jedná. Pak jsem si ale poslechl audioknihu, a to mě přesvědčilo. Chvíli jsem se smál, chvíli byl dojatý, ten příběh se mnou hýbal, věděl jsem, že tohle se bude skládat samo,“ vysvětlil muzikant, kterému prý složení písničky trvalo dvanáct minut. „Bylo to dost rychlé, protože jsem se v tom našel. Sám jsem měl v dětství jugoslávského šarpenince, obrovského psa, se kterým se dalo mluvit jako s člověkem. Medlina byla úžasná, všechny milovala, byla jako člen rodiny. Teď touží po psovi můj syn, takže stavíme barák se zahradou a už se rozhlížíme,“ dodal Marek Ztracený.

Snímek Gump – pes, který naučil lidi žít, vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy, která se s více než 120 000 prodanými výtisky během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v ČR a získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera. Autor knihy Filip Rožek v roce 2016 spoluzaložil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům a veškerý zisk z prodeje této knížky do organice věnoval.

„Diváci se mohou těšit na pravdivý film. Film spontánně a pravdivě zahraný pejsky z útulků nebo množíren, z nichž většina má za sebou velmi pohnutý příběh a herci hrají spíš druhotnou roli,“  popsal Filip Rožek snímek, ve kterém se v hlavních rolích objeví Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Jana Plodková.