Blanarovičová, France, Vojtek i Harich s dalšími zapívali pod horskými velikány
Zdroj: Se svolením Martin Production

Blanarovičová, France, Vojtek i Harich s dalšími zapívali pod horskými velikány

Vytvořeno dne 16.06.2022

Po roce se opět čeští zpěváci a herci vydali na propagační cestu do tzv. Českých Alp v Rakousku. A tak si v hotelu Oberwirt v rakouském městečku Niedernsill s příjemným českým personálem dali dostaveníčko osobnosti české a slovenské umělecké scény.

Například herec a zpěvák Roman Vojtek s manželkou Petrou Vojtkovou a jejich rok a půl starým synem Nicolasem, zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová, která zde byla i v loňském roce. Svou premiéru si zde odbyla herečka se slovenskými kořeny Vanda Károlyi, ze Slovenska také už podruhé dorazil zpěvák a muzikant Martin Harich se svou přítelkyní Paťkou, herec Petr Batěk se svým jedenáctiletým synem Petrem, opět zpěvačka Zuza Nová z kapely The Rockset Tribute Revival i se svým manželem Pavlem, který je zároveň bravurním zvukařem tohoto koncertu a zpěvák a producent v jedné osobě, který celou akci připravoval, Martin France.

Po příjezdu se šli interpreti podívat k místnímu jezeru v Niedernsillu, což už se stalo tradicí a hned druhý den je čekal výlet do alpského Grossglockneru s návštěvou muzea a jelikož si Martin Harich vzal kytaru, tak zde téměř na nejvyšším místě zazpíval a doprovodil se u toho na kytaru. Poté si zašli na kávu v místní malebné dřevěnce a pak se zastavili ještě pod úpatím alpských skalisek v místní zoo, kde si měli možnost pohladit volně pobíhající kůzlata nebo soby a při zpáteční cestě zpět navštívili ještě jezero a místní pláž v malebném městě Zel am See.

Další den navštívili muzeum v nedalekém městě Mittersill, kde se měli možnost v panoramatickém kině seznámit s celoročním počasím v Alpách nebo ve 3 D kině se vznikem planety a poté se zastavili v muzeu retro aut v Kaprunu, které všechny uchvátilo, protože se mohli podívat třeba i na staré vozy Škoda. A pak už je čekal jen příjemný oddych v termálních lázních Bad Gastein a prohlídka tohoto historického města.

Následovala též prohlídka niklových a zlatých dolů a výjezd lanovkou do lyžařského centra Neukirchen  do Bergstation, odkud podnikli výlet na místní nejvyšší kopec vysoký přes 2240 m, který s nimi absolvoval i Roman Vojtek s něco přes rok starým synem Nicolasem a jeho manželkou Petrou. Pak už následoval adrenalin v podobě jízdy cca 10 tubusy různých délek a prudkostí zpět k úpatí lanovky a ten den už jen poslední výlet na romantické a přitom gigantické Krimelské vodopády.

Koncert na podporu cestovního ruchu, kultury a znovu potkávání se mezi nejen občany Rakouska a České republiky, který se konal pod záštitou starosty města Niedernsill Güntherem Brensteinerem, náměstkem hejtmana jihočeského kraje Pavla Hrocha a zástupce Velvyslanectví České republiky ve Vídni Jakubem Novákem se konal ve večerních hodinách na náměstí přímo před hotelem Oberwirt.  Zpěváci ze sebe vydali maximum možného, protože na závěr všichni přítomní diváci vstali, tleskali a tancovali. A tak se všichni dohodli na volném pokračování V.I.P. press tripu „Jedeme dál…“ České Alpy Rakousko 2023.