Film o šikaně v hokeji měl premiéru. Zahrál si v něm i slavný Dominátor
Zdroj: herminapress

Film o šikaně v hokeji měl premiéru. Zahrál si v něm i slavný Dominátor

Vytvořeno dne 09.10.2020

 

Jen pár dní před koronavirových omezením filmových představení stihl režisér Tomáš Polanský odpremiérovat svůj film Smečka. Slavnostní premiéry se zúčastnili herci Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková či Anastasia Chocholatá, ale také neherci, sportovci Dominik Hašek a Martin Hosták.

Film Smečka diváky zavede do fiktivního hokejového klubu Vlci, kde jsou dospívající chlapci vychováváni podle zákona síly. Právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony.

“O šikaně se obvykle hovoří pouze v souvislosti se školstvím. Ze své zkušenosti však vím, že mládežnické sportovní kolektivy jsou jí plné, a často je mnohem brutálnější než šikana na školách,“ vysvětluje Polenský.

Ve filmu hrají jak skuteční hokejisté – neherci, tak studenti hereckých škol nebo již ostřílení herci jako Tomáš Mrvík (nominace na Českého lva za roli Máry ve filmu Olma Omerzu Všechno bude) nebo Tomáš Dalecký (Darek ve filmu Ivana Pokorného Uzly a pomeranče). Skloubit herce a neherce však vůbec nebylo lehké – neherci-hokejisté se neuměli pohybovat před kamerou, zatímco herci se z hokejového hlediska hýbali „legračně” a často nevěděli, jak si správně zavázat brusle nebo se dostat do hokejové výstroje tak, aby jim divák uvěřil, že to dělají každý den od útlého dětství.