Nová kavárna Anife Vyskočilové: Prvním návštěvníkem byl exmanžel Ivan
Zdroj: herminapress

Nová kavárna Anife Vyskočilové: Prvním návštěvníkem byl exmanžel Ivan

Vytvořeno dne 16.11.2020

Podivný karanténní čas nepromarnila kavárnice a podnikavá ženská Anife Vyskočilová. Když dostala výpověď z její původní kavárny v centru Prahy, našla si prostor jiný. Věděla, do čeho jde, protože svoji novou kavárnu v nedalekém Herinku viděla ve snu!

„Dva dny před tím, než jsem jela do Stodoly na večeři, se mi zdálo o bílém baráku, s kytkami v okně. Když mi pak majitel nabídl, abych kavárnu a vinárnu provozovala, neváhala jsem. Okna, kytky, všechno bylo. Ta kavárna mě zvala k sobě. Bohužel jsem otevřela jen na chvíli a zase jsem kvůli koroně musela zavřít,“ vyprávěla osobitou češtinou Anife.

Video soubor

První, kdo kavárnu viděl, nebyl kupodivu její současný německý přítel Jensen, ale bývalý manžel, herec Ivan Vyskočil. „První, kdo mě tady navštívil, byl Ivánek. Dělala jsme balkánský víkend a on přijel i se svou přítelkyní Romankou. Moc se jim tu líbilo. Přítel Jensen přišel také a můj syn, který je barista mě tady školil na nový kávovar a byl hodně přísný.“

V době karantény Anife doma rozhodně nesedí. Denně do své kavárny v Herinku dojíždí a dodělává jí k dokonalosti. Uklízí, leští, zařizuje, vybavuje. Nábytek jí například udělají v sousední truhlárně a kavárnice se neostýchá přiložit ruku k dílu. „Truhlařinu jsem se chtěla vždycky naučit. Komplex Stodoly je takový, že tu máme i truhlárnu. Poprosila jsem kluky, aby mě něco naučili. Vezmu si nářadí a pod jejich dohledem brousím, hobluji, řežu a dělám si nábytek do kavárny. Baví mě to.“

Aby činorodá Anife urychlila přesun mezi kavárnou, restaurací, truhlárnou a vinotékou, naučila se na elektrické  longboardu, který lze ve Stodole také pořídit. Po celém arálu jezdí jako blesk.  „Nemám ráda holčičí sporty, takové ty „kikinózní“ věci. Na golf nevidím, protože mi vloni operovali „šedý šakal“ a ještě to nemám zkorigované. A tady jsem kápla na longboardy. Učím se na tom, ale úplně mi to nejde. A hlavně, cítím se na tom jako stará vražda, která nastoupila na prkno,“ smála se Anife.

Anife Vyskočilová se těší, až se provoz její kavárny a vinárny rozjede naplno. Plánuje adventní setkání při dobré kávě či vínu, silvestrovské posezení a další příjemné akce. A protože před Herink vede také rušná cyklostezka, bude kolem její kavárny hodně rušno.

 

 

 

Default User Image
Ivana.grundova…, 15.10.2021 21:16
Vy jste dokonalá, Anife❤. Moc bych se chtěla účastnit nějaké akce ve Vaši kavárně, tak doufám, ze to někdy vyjde??