Orlando Bloom utratil v Praze miliardy! Padla poslední klapka druhé řady seriálu Carnival Row
Zdroj: herminapress

Orlando Bloom utratil v Praze miliardy! Padla poslední klapka druhé řady seriálu Carnival Row

Vytvořeno dne 25.08.2020

V České republice padla minulý týden poslední klapka finančně nejpřínosnější zahraniční produkce od zavedení filmových pobídek. Neo-viktoriánský fantasy seriál Carnival Row v hlavních rolích s Orlando Bloomem a Carou Delevingne, společný počin amerických společností Amazon Studios a Legendary Television, dotočil v Praze druhou řadu, jejíž natáčení bylo přerušeno na počátku března kvůli šíření nemoci Covid-19. Koronavirus zasáhl ve chvíli, kdy zbývalo dotočit pouhých 10 dní z celkových 121.

Celkové uznatelné náklady na natáčení druhé řady v České republice jsou rozpočtovány na 1,4 miliardy korun, po přičtení již vyúčtovaných nákladů první řady se dostáváme na částku téměř 3,1 miliardy korun české útraty. Celková pobídka za obě řady tak bude činit celkem kolem 540 milionů korun.

V hlavních rolích se i ve druhé sérii objeví Orlando Bloom (Piráti z Karibiku) a Cara Delevingne (Sebevražedný oddíl).

„3,1 miliardy korun činí rekordní částku, kterou kdy zahraniční filmaři v České republice utratili. Je potřeba si uvědomit, že jde o přímou finanční injekci české ekonomice, z níž více než 60 % jde nefilmovým malým a středním podnikům, a to nejen v oblasti stavebnictví, realit, pohostinství a cateringu, cestovního ruchu a dopravy, ale i zdravotnictví, energetiky, módního a kosmetického průmyslu, finančních a právních služeb a podobně. Často se jedná o regionální dodavatele, nejen pražské,“ zdůrazňuje ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Druhá řada seriálu se začala točit 11. listopadu 2019, v plánu bylo strávit na lokacích a v ateliérech 121 natáčecích dní. Kromě Prahy a Studia Barrandov se točilo v Liberci, Doksanech a na zámku Sychrov, v Nelahozevsi, Toušni a Libochovicích. „Na natáčení pracovalo kolem 900 lidí, z nichž pouze 10 % tvořil zahraniční štáb. Jen řemeslníků bylo zaměstnáno kolem 400 na stavbě náročných dekorací, které vyrostly v barrandovských ateliérech. První i druhá řada strávily na českých lokacích 3 roky, s přípravami se totiž začalo už v roce 2017, celkový počet natáčecích dní se vyšplhal na 229,“ doplňuje vedoucí Czech Film Commission Pavlína Žipková.

První řada seriálu byla právě nominována hned na 3 televizní ocenění Emmy za nejlepší kostýmy, původní titulní hudbu a design úvodních titulků.

Děj seriálu se odehrává ve fiktivním neo-viktoriánském fantasy městě, kde po boku lidí žijí mýtické bytosti, které byly nuceny uprchnout ze své válkou zmítané země. Mezi zvyšující se populací uprchlíků a místními vrůstá napětí, mají zakázáno svobodně žít, milovat i létat. Příběh první řady zachycuje vyšetřování série vražd, které městu nedají spát a obírají jej o poslední známky vrtkavého míru. V hlavních rolích se i ve druhé sérii objeví Orlando Bloom (Piráti z Karibiku) a Cara Delevingne (Sebevražedný oddíl).