Režisér Biser Arichtev roztočil další díly seriálu Kukačky
Zdroj: herminapress

Režisér Biser Arichtev roztočil další díly seriálu Kukačky

Vytvořeno dne 18.07.2022

Režisér Biser Arichtev roztočil druhou sérii divácky oblíbeného seriálu Kukačky. Opět se setkáme s rodiči Holcovými Sabinou Remundovou a Davidem Novotným, na druhé straně s rodiči Kadlecovými Martou Dancingerovou a Markem Adamczykem. A nechybí ani obě „vyměněné“ děti Theo Schaefer a Viktor Sekanina. Jak se režisérovi Arichtevovi s kluky točí?

„S dětmi je dobrá spolupráce, dokud jim autor nenapíše něco, co je mimo jejich chápání či jejich věkovou kategorii. Od první série jsou kluci o dva roky starší, rychleji chápou, také už viděli svoje postavy v televizi a mají na sebe nějaký názor. Nejtěžší je, aby se udržela ta jejich dětská křehkost, aby se neporušila kontinuita toho, že jsou to malí kluci. Je pro ně nejdůležitější, že v sobě našli nového kámoše v životě a my pozorujeme, jak to zvládají. Paradoxně děti to dávají daleko líp, než rodiče,“ uvedl Biser Arichtev, který příběhem žije. Jak by osobně řešil situaci okolo výměny dětí?

„Osobně jsem člověk, který má v sobě hodně tolerance a snažím se o cestu pochopení a smírčího řešení. Asi bych měl také tu tendenci mít oba dva kluky, být si nablízku.  Ale asi bych chtěl, aby to dítě, které jsem vychoval, bylo se mnou. Citová vazba by zvítězila. Z mého pohledu by se mohlo stát, že kdybych dítě vyměnil, poškodil bych ho po citové stránce,“ uvedl režisér Biser Arichtev, sám otec dvou dětí.

Točit se bude celé léto a začátek podzimu. Seriál uvede Česká televize v příštím roce. Na obrazovce se objeví známé lokace motokrosu, domu Karla a Olgy, do jehož blízkosti se přestěhují i Tereza s Martinem. Tak, aby Jakub s Tomášem mohli mít možnost se vídat se „všemi“ svými rodiči. Vedle známých tváří se do života Holcových a Kadlecových dostanou nové postavy ztvárněné Janou Kolesárovou, Martinem Písaříkem či Lucií Žáčkovou.