Saxana a Popelka vykouzlily Vlčí máky. Jak si Petra Černocká a Nikola Ďuricová rozumí s malířským štětcem?
Zdroj: Jaroslav Hauer

Saxana a Popelka vykouzlily Vlčí máky. Jak si Petra Černocká a Nikola Ďuricová rozumí s malířským štětcem?

Vytvořeno dne 12.11.2020

Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké době vytvořili 27 obrazů o rozměru 1x1 metr s jednotným tématem – symbolem Dne válečných veteránů - vlčím mákem. Každý z autorů si mohl zvolit svůj styl, techniku i pojetí. Kromě řady známých a uznávaných umělců, se na prosbu Nadace REGI Base I. zapojily i dvě zpěvačky a herečky – Saxana aneb Dívka na koštěti Petra Černocká a muzikálová Popelka Nikola Ďuricová.

Zpěvačka Petra Černocká, které je malování vlastní, i když se mu nevěnuje zcela profesionálně, ale spíš okrajově. „Jsem moc ráda, že jsem zvláště v téhle zvláštní době, byla oslovena k tomu, abych namalovala obraz. I když nejdříve mě maličko vyděsil ten rozměr, ve výsledku jsem byla ráda. Zároveň mě to vytrhlo z té podivné nálady, která všude panuje a jsem ráda, že jsem mohla podpořit skutečně smysluplnou a dobrou věc,“ podotkla Černocká.

Obraz Nikol Ďuricové ohodnotili i znalci umění jako velice povedené!

Jedním z nejpozoruhodnějších je i obraz mladé zpěvačky a herečky Nikol Ďuricové, jejíž dílo ohodnotili i znalci umění jako velice povedené! „Moc mě toto hodnocení potěšilo a velmi si toho vážím. Je to můj první obraz od doby, kdy jsem opustila základku. Pokud se líbí, mám velkou radost a budu mít ještě větší, když peníze získané z něj poputují těm, kterým mohou pomoci,“ svěřila se sympatická zpěvačka.

Od středečního data 11.11.2020 11hodin a 11 minut, kdy se konala prezentace 27 unikátních obrazů, se budou díla dražit prostřednictvím aukční síně www.aukceweinberg.cz. Zde každý zájemce najde přehled všech děl a může přihazovat svou částku. Výtěžek jedinečného projektu půjde na potřeby novodobých válečných veteránů, hasičů, policistů, záchranářů nebo jejich nejbližších, které potkal úraz nebo vážné onemocnění.