Sestřičky pekly sestřičkám: 50 kg energie pro Motol!
Zdroj: herminapress

Sestřičky pekly sestřičkám: 50 kg energie pro Motol!

Vytvořeno dne 11.11.2020

Takřka dvě desítky herců primáckého seriálu Sestřičky nažhavily trouby a pustily se do pečení pro dobrou věc. Svými dobrotami a osobními vzkazy se totiž seriáloví zdravotníci rozhodli potěšit ty skutečné, kteří se starají o pacienty s onemocněním covid-19.

Adéla Gondíková, Kristýna Frejová, Sandra Nováková, Michaela Tomešová, Natálie Halouzková, Klára Cibulková, Daniela Šinkorová, David Gránský, Petr Ryšavý, Roman Skamene, Ondřej Rychlý, Renata Prokopová, Michaela Sejnová Dittrichová, Lucie Kožinová, Bára Fišerová, Ondřej Lechnýř, Šárka Vondrová a Jakub Štěpán napekli zhruba 50 kilo sladkých a slaných specialit, aby jimi obdarovali zdravotníky ve FN Motol.

„Všechno, co dnes herci dovezli, si převzali zdravotníci z Centra následné péče, takzvané LDN, z infekčního oddělení a zbytek bude rozdělen v rámci naší nemocnice. Máme zde tým, který se o všechno, co lidé posílají, stará tak, aby se dostalo na všechny, kteří v téhle době nejvíce pečují o covid pozitivní pacienty,“ sdělila Ludmila Šimáčková, vedoucí komunikace a PR FN Motol.

Pro některé bylo pečení výzvou a do pečení zapojili celé rodiny a přátele. „Připravili jsme šunkofleky, hraběnčiny řezy a slané quiche. Pekli jsme to s kolegy Natálkou Halouzkovou a Petrem Ryšavým, a i děti pomáhaly. Skončili jsme ve čtyři ráno, snad to bude sestřičkám chutnat,“ přeje si herečka Michaela Tomešová.

To Sandra Nováková si na pečení přivstala. „Vstávali jsme dneska s partnerem (režisér Sestřiček Vojtěch Moravec – pozn.) v 5 ráno a pekli jsme rustikální bagetky plněné olivami a sušenými rajčátky. Tedy, pekl to spíš můj partner, on je v kuchyni nepřekonatelný, já jsem jen tak asistovala. Tak je to u nás vždycky,“ směje se Sandra Nováková.

Do rukou partnerky svěřil pečení bábovky i David Gránský: „Mám šikovnou ženu, která peče a vaří, takže jsem se snažil sice pomáhat, ale trošku jsem jí to kazil. Takže vznikly bábovky dvě, ta jedna dopadla hrozně, tu jsme si rovnou nakrájeli doma, a ta druhá snad bude lékařům a sestřičkám chutnat. A chtěl bych jim moc poděkovat za jejich odvahu.“

Potíže v kuchyni přiznala i Adéla Gondíková: „Mám mírně rozbitou troubu, takže jsem se bála, jak to dopadne, protože ona samozřejmě peče, ale blbě. Udělala jsem květákovo-mrkvovo-cuketové placičky se sýrem, prostě všechno, co dům dal. Třeba sestřičkám-ženám tahle dietnější verze zrovna přijde vhod,“ doufá herečka.

I její kolegyně Kristýna Frejová zvolila slanou variantu. „Upekla jsem svoje klasické dva druhy štrúdlu, jeden cibulový s bílým vínem a jeden špenátový s nivou. Bylo to na jistotu, pokaždé, když to upeču návštěvě, hned se po tom zapráší. Takže doufám, že to bude doktorům a sestřičkám také chutnat a přeju jim, ať mají hodně síly, kterou budou ještě potřebovat,“ dodala Kristýna Frejová.

Radost z chutných dárků motolské sestřičky neskrývaly. „Jsme za to moc rády, vidím, že tam je hodně sladkého, a to je dobré na nervy. Nasazení je veliké, hlavně kvůli tomu, že řada zdravotníků je covid pozitivních,“ říká vrchní sestra následné péče FN Motol Lucie Kubová.