Surové napadení Anči z Ulice! Kdo se čtvrtečním dílem s diváky rozloučí?
Zdroj: TV Nova

Surové napadení Anči z Ulice! Kdo se čtvrtečním dílem s diváky rozloučí?

Vytvořeno dne 02.06.2022

V Ulici by se dalo napětí krájet, byť spousta lidí nemá tušení, k jak velkému dramatu se v samém centru dění schyluje. Den, který vypadá jako každý jiný, se změní v hodně drsnou zkušenost pro Anču, Sáru a jejich blízké. Zkušenost, při které půjde kvůli nevyzpytatelnému, nebezpečnému Ričimu o život.

Anča (Ljuba Krbová) má na průšvihy nos. Jakmile zaregistruje, že se kolem Sáry (Ema Businská) a bistra až příliš často motají Fógl (Jiří Šimek) a Riči (Adam Langer), okamžitě zbystří, protože jí je jasné, že vzhledem k jejich minulosti z toho nic dobrého nekouká. Ví, že kluci mají na svědomí vyrabování kavárny v Ulici. Proto ji dost znepokojí, když si všimne, že chodí do domu Nyklových, jako by se nechumelilo. Podezřelý jí je zejména drzoun Riči, se kterým se už dostala do křížku. Přitom netuší, jak zákeřný a nebezpečný Riči je. Tenhle kluk si jde tvrdě za svým. Nebýt Fógla, dokonce i znásilnil Sáru, kterou před tím omámil drogou, aby se nebránila.

V posledních týdnech tak herci této dějové linky skutečně měli, jak se říká „co hrát“. Jednomu z natáčecích dnů dokonce předcházela důkladná příprava s kaskadéry: „Scénu jsme trénovali přes dvě hodiny. Z bezpečnostních důvodů jsem nejdřív dostal do ruky místo nože lžičku a až později maketu nože, jelikož i ta by při neopatrném zacházení mohla způsobit nepříjemné poranění. Zřejmě se počítalo s mojí vrozenou nešikovností,“ komentuje přípravy na agresivní čin jeho postavy Adam Langer a dodává, že zkušenější herečka na place ho nevyvedla z míry: „Ke scéně jsem přistupoval téměř stejně jako ke každé jiné. Je logické, že jsem se bál, abych kolegyni omylem neublížil. Ale ukázalo se, že Ljuba není žádná křehká květinka. Byla vážně silná. Mohu diváky uklidnit, že všechno dopadlo přesně, jak mělo a ve skutečnosti nikdo zraněn nebyl.“ Navíc šlo ve skutečnosti o jeden z poslední dnů, které Adam v ateliérech Ulice minimálně pro tuto chvíli strávil. Riči totiž ve čtvrtek předvede to nejdrsnější a zároveň to poslední, co si pro něj scenáristé Ulice v letošní sezóně připravili. „Byla to boží zkušenost! Rád budu na Ulici vzpomínat jako na jeden ze svých nejoblíbenějších projektů. Bez nadsázky jsem se těšil na každý natáčecí den, přestože to pro mě pokaždé znamenalo osm hodin ve vlaku. Kdyby byla příležitost rád se zase někdy do Ulice vrátím,“ uzavírá svou zkušenost s Ulicí Langer.

Už brzy se Riči rozhodne Anču surově umlčet, aby nešli s Fóglem sedět a aby jim na poslední chvíli nikdo nepřekazil jejich kšefty. Tím, co udělá, ale překročí všechny meze. Anče půjde o život, byť to možná ani samotný Riči takhle původně neplánoval. Teprve nyní se naplno projeví jeho temná stránka… Co Riči udělá a s jakými následky? Jak se to podepíše na životech Sáry, jejího okolí či Bedřicha (Adrian Jastraban)?  Dramatickou scénu, kterou protagonisté trénovali společně s kaskadéry, vysílá TV Nova tento čtvrtek a už teď je epizoda k dispozici na Voyo.