Tohle se Vašutovi nepovedlo! Podívejte se, co se může stát při natáčení sKORO NA mizině
Zdroj: Archiv sKORO NA mizině

Tohle se Vašutovi nepovedlo! Podívejte se, co se může stát při natáčení sKORO NA mizině

Vytvořeno dne 22.01.2021

Seriál sKORO NA mizině nedávno obdžel novinaci na Ceny české filmové kritiky v kategorii "Mimo kino" a v neděli 17. ledna přinesl již pátou epizodu, v níž se objevuje herec Jiří Langmajer i autor scénáře Petr Kolečko spolu s ostravskými herci z Divadla Mír, které doplnil Marek Vašut, Robert Mikluš a Roman Mrázik. Děj se tentokrát odehrává v uhelných dolech a naši hrdinové si sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil...

Video soubor

"Původně jsme plánovali, že minisérii sKORO NA mizině ukončíme třetím dílem. Naznačoval to i vývoj děje. S druhou vlnou pandemie ale díky přetrvávajícímu zájmu fanoušků spojeným s jejich finanční podporou přišla Druhá vlna sKORO NA mizině a sérii tedy uzavírá pátá epizoda s názvem Zával. Všichni si uvědomujeme, že se nám podařilo vytvořit něco, v co jsme ani nedoufali. Také nás příjemně překvapilo, že seriál nečekaně překročil formát internetu. Nominace na Ceny filmové kritiky v kategorii "Mimo kino" bereme všichni jako malý zázrak a tak trochu závazek. Proto i přes to, že jsme byli rozhodnutí skončit, nás to motivuje se ptát, zda je cesta, jak pokračovat dál. Samozřejmě že máme se Šimičkem a Kolečkem nápady na další minisérii, ale proti tomu se staví takové to otřepané že “v nejlepším se má přestat.” V autorském týmu a i mezi herci z divadla Mír je na pokračování tolik názorů, že jsme si řekli, že to necháme na divácích..." dodává Skórka, který si v ZÁVALu také zahrál, a to postavu pana Štajgra, ale do finálního střihu se tato scéna nakonec nedostala. "Nechtěl jsem svým výkonem zastínit takové herecké legendy, jakými jsou Jirka Langmajer a Petr Kolečko," prozrazuje o své trezorové scéně Skórka.

Samotné natáčení bylo velmi náročné nejen kvůli stísněným prostorám šachty, ale také kvůli nepředstavitelné zimě. Mnozí z herců a tvůrců tak museli své čaje obohacovat o domácí slivovice, ale co by pro své fanoušky neudělali!

Všechny díly minisérie sKORO NA mizině vznikly jen díky finanční podpoře našich fanoušků. O hudbu ke čtvrté a páté epizodě se postaral hudebník Roman Holý (Monkey Business a J.A.R.). Fanoušci mohou i nadále podpořit herce a tvůrce zasláním libovolné částky na účet 4211306729/6800.