V čem má prsty? Zpívající právník Jahelka skončil za mřížemi
Zdroj: herminapress

V čem má prsty? Zpívající právník Jahelka skončil za mřížemi

Vytvořeno dne 17.06.2022

Oblíbený herec Václav Vydra je již několik let králem České pohádkové akademie. Má plno povinností a hlavně odpovědnost za pořádek v pohádkové říši. Není na to sám. Ministrem pohádkové spravedlnosti se stal odborník na slovo vzatý, zpívající právník Ivo Jahelka.

„Naše pohádková vláda je jednou z největších na světě, máme už 26 ministrů. Do funkce nového ministra pohádkové spravedlnosti jsem dnes pasoval zpívajícího právníka Ivo Jahelku. Královský akt se konal v pohádkovém prostředí Muzea fantastických iluzí mého ministra kouzel a iluzí Pavla Kožíška,“ uvedlo jeho veličenstvo Václav Vydra. Král také pokřtil Pohádkový cestovní pas pro všechny vandrovníky.

V muzeu se král a jeho ministři vyřádili doslova jako malí kluci. „Je to opravdu neskutečné zajímavá, originální a hlavně zábavná expozice. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. Cítíte se zde jako v pohádkovém světě, kde je možné opravdu všechno,“ užíval si expozici herec. Společně se svými ministry se proletěl u stropu antigravitační místnosti, proměnil se v trpaslíka nebo skončil jako trosečník Titanicu. Písničkář Ivo Jahelka si vyzkoušel lavici kata Mydláře. „Je to vtipná iluze, kdy máte rozpůlené tělo, takže to vypadá, že vám někdo uřízl nohy. Zaujali mě i staré dobové mechanické optické klamy. Líbí se mi, že je to muzeum, kde si můžete na vše sáhnout a vyzkoušet si, jak optické klamy fungují,“ uvedl doktor práv, který si vyzkoušel být sám vězněm ve středověké mučírně.

„V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ říká Pavel Kožíšek. Největší muzeum trikových iluzí v Praze je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Nejzábavnější muzeum v Praze najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.