V ruce housle za miliony, ve futrálu pár mincí! Poznáváte zarostlého bezdomovce?
Zdroj: herminapress

V ruce housle za miliony, ve futrálu pár mincí! Poznáváte zarostlého bezdomovce?

Vytvořeno dne 06.10.2021

Kdo šel po ránu okolo pražského Obecního domu, nevěřil svým očím, jaká změna se stala s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným. Pokud ho tedy poznal! Dlouhé vlasy, neupravené vousy a otevřený houslový futrál, kam od kolemjdoucích padaly mince.

 Tímto originálním způsobem upozornil Jaroslav Svěcený na svůj velký narozeninový koncert, který se, se zpožděním jednoho roku, uskuteční 6. listopadu v Obecním domě. „Nechali jsme se inspirovat jedním významným houslistou, který hrál v převlečení v metru v New Yorku a nikdo ho nepoznal. Tak jsme to zkusili také. Pro mne bylo nejtěžší hrát v tom převleku. Mám paruku a je to jako bych měl na hlavě helmu. Abych se nestyděl, tak jsem radši zavřel oči a hrál jsem. Akorát, když tam někdo hodil nějakou tu korunu, tak jsem poděkoval. Vydělal jsem 250 korun, což je půlka mého narozeninového 2CD Way Of Life,“ smál se Jaroslav Svěcený.

Kdy se určitě Jaroslav Svěcený stydět nebude, je koncert k jeho 60. narozeninám. Koncert, jehož termín musel  být dvakrát přesunut a změnil se z narozeninového koncertu na koncert gratulační. Mezi hosty na pódiu se objeví Miro Žbirka, Vašo Patejdl, soubor Cigánski Diabli, kytarista Michal Pavlíček, akordeonista Ladislav Horák, klavíristé Václav Mácha a Lucie Tóth nebo Pražský pěvecký sbor Smetana.

„Určitě budu hrát na housle od Giuseppa Guadagniniho z roku 1798, protože pro Smetanovu síň potřebuji opravdu krásný znělý tón a to tyto housle mají. Jsou ozkoušené, housle byly se mnou v sále pro 6 000 lidí a hrály perfektně. V záloze budu mít další dvoje housle z 18. století a v kapse připravené náhradní struny značky „Pí“, Ludolfovo číslo,“ dokázal Jaroslav Svěcený, že je na koncert stoprocentně připravený.  

Gratulační koncert „Jaroslav Svěcený 60“ se bude konat 6. listopadu 2021 v Obecním domě od 20 hodin. Celý večer bude natáčet Česká televize.