Jak to dopadne, když Tereze Kostkové půjčí foťák?
Zdroj: herminapress

Jak to dopadne, když Tereze Kostkové půjčí foťák?

Vytvořeno dne 02.12.2021

 

V seriálu Hvězdy nad hlavou dostane Lucie v podání Terezy Kostkové zakázku, aby zachytila život na vesnici do jedné fotografické soutěže. A tak vezme foťák do ruky a vzniká jedna momentka za druhou.  Přestože je sama herečka vášnivá fotografka, její um v televizi neuvidíme, bohužel.

.„Dostala jsem foťák a dělala, že fotím. Až v polovině natáčení mi došlo a velmi mě mrzelo, že jsem celou dobu jen dělala, že fotím. Nebyl tam film, ale říkala jsem si, že mohly vzniknout moc krásné fotky. Ráda fotím a hodně by mě to bavilo,“ ohlíží se zpět za seriálem hlavní hrdinka.

„Mít takové fotky by bylo krásné a bylo mi to líto. Co se týká výstavy, kterou Lucie v seriálu má, tak tam nenajdete ani jednu mou fotku. Fotky byly nafoceny pro účely seriálu. Měly určitý styl, atmosféru, což já bych už nezvládla. Natáčení bylo náročné, a ještě do toho fotit speciální fotky? To nejde,“ přiznává Tereza Kostková, která ale nakonec pár fotek z placu ulovila. „Roman Zach alias Honza mi dá zrcadlovku, se kterou fotím, a na tu pár snímků vzniklo. Popravdě – já jsem nepočítala s tím, že bych něco fotila, ale těšilo mě, že mi byl koníček Lucie tak blízký,“ přiznává herečka, která si svoje fotky doma nevystavuje.

„Těší mě, že jsem jako amatér měla tři výstavy. Několik fotek mi zůstalo na půdě a já je občas někomu dávám jako dárek. Když se to tedy hodí,“ prozrazuje Tereza, co se s jejím dílem pak děje. „Nemám potřebu mít vystavené svoje fotky. Doma mi visí jen jedna, na které je syn Tonda. Má krásnou atmosféru, jeho výraz je kouzelný. Taky rodiče mají pár mých fotek. Tatínek mého manžela má jednu krajinku, kterou dostal k Vánocům.“ Jinak ale prý s takovými dárky herečka šetří.