Jakub Prachař nahradil v legendární kapele Lunetic Martina Kociána! Mají za sebou první písničku!
Zdroj: TV Prima

Jakub Prachař nahradil v legendární kapele Lunetic Martina Kociána! Mají za sebou první písničku!

Vytvořeno dne 25.09.2023

Po 25 letech, kdy kapela Lunetic debutovala singlem Jsi moje máma, se její členové sešli opět ve studiu. Chlapci se za čtvrt století proměnili. Zatímco Aleš Lehký televizním divákům z očí nezmizel a Vašek Jelínek zřejmě nestárne, David Škach je po letech, kdy sešel z očí, k nepoznání. 

V pořadu Máme rádi Česko byla kapela opět čtyřčlenná. Odpadlíka Martina Kociána zastoupil Jakub Prachař. Dojšlo i na společnou píseň, po které Jakuba zbylí členové vzali do skupiny „Bereme ho,“ jsou zajedno Lunetici. Jakub je z nové spolupráce také nadšený: „Já budu jakožto náhrada za pana Kociána, nedá se nic dělat, chlapci budou opět hrát ve čtyřech. Až s touhle kapelou zažívám, co jsem s tou starou nezažil. My jsme vždycky dohráli a nic, žádný stanový městečko, sami s Dykem na pokoji jsme hráli AZ kvíz. Tohle je jiná liga,“ reagoval Jakub na Alešovy vzpomínky na začátky Lunetiku. „Máme silné zážitky, vyprodaný koncerty, dívky nám spaly před domem ve stanech. Tam bylo stanové městečko a moje maminka jim dělala čaj. Chtěly podpis a čaj. Teď, po těch 25 letech, to chtějí taky, už mají manžele a děti. Ale už nám nestanujou před domem,“ říká Aleš Lehký, který si jako jeden z mála členů kapely z té doby ještě něco pamatuje. „Já si toho z té doby moc nepamatuju. To už je tak dávno,“ přiznává Vašek k pochybnostem ostatních, že za výpadky paměti může jen čas.

Jakub Prachař mezi Lunetiky perfektně zapadl, Vojta Kotek se vzhledem ke své nové image mladého Escobary stylizoval coby kapitán týmu se členkami kapely Holki do jiné role. „Jakub se začlenil do své kapely. Holki taky měly čtvrtou členku, ale kníra neměla. Tak já bych je mohl managovat. Tady ten trh je už víceméně prošlápnutej, ale uvažovali jsme o Maďarsku. Texty přeložíme, chce to trochu vypilovat přízvuk,“ začal spřádat plány Kotek, který skutečně vypadal jako devadesátkový manažer. „Ty opravdu na první dobrou vypadáš jako manažer skupiny Holki,“ uznal Libor Bouček. „Tahle sestava je jedinečná, nebude se nikdy opakovat a pro nás, co jsme vyrůstali na přelomu milénia, je to splněný sen,“ dodal moderátor.

Video soubor

Zdroj: TV Prima