Jaromír Hanzlík slaví 75. narozeniny: Brodskému přebral Brejchovou, terorizoval děti, ale národ ho miluje
Zdroj: herminapress

Jaromír Hanzlík slaví 75. narozeniny: Brodskému přebral Brejchovou, terorizoval děti, ale národ ho miluje

Vytvořeno dne 16.02.2023

Má za sebou desítky nezapomenutelných filmových rolí, včetně Léta s kovbojem, Jak utopit doktora Mráčka, Postřižiny, Sanitka a mnoho a mnoho dalších. Téměř 30 let působil ve Vinohradském divadle, kde ztvárnil řadu dalších významných rolí. Národem milovaný herec Jaromír Hanzlík dnes slaví 75. narozeniny a právem si zaslouží nálepku zasloužilý umělec. Jaký byl ale v soukromí. Tam už se s takovým ohlasem a oblibou příliš nesetkal.

K filmu a divadlu se dostal už jako malý kluk, jelikož jeho matka pracovala v Československé televizi a často ho obsazovala do castingových rolí. Ve druhé třídě se pak spojil s Petrem Štěpánkem, se kterým jsou nejlepšími přáteli dodnes. Společně prožili nespočet dobrodružství, potkávali se před kamerou i mimo ni. Prožívali spolu své první lásky i rozchody.

Hanzlíkovou první manželkou byla zdravotní sestřička Jaroslava, s níž má syna Davida. Říká se, že jí prý přebral Václavovi Neckářovi, který ho před svým turné požádal, aby mu Jarku pohlídal. Manželství vydrželo 12 let.

Nezůstal ale dlouho sám. Během natáčení muzikálového filmu Noc na Karlštejně se bláznivě zamiloval do o osm let starší kolegyně Jany Brejchové a vůbec mu nevadilo, že byla v té době provdaná za Vlastimila Brodského. Paradoxně právě s Brodským Hanzlík tehdy v Divadle na Vinohradech sdíleli jednu šatnu a do té doby byli přátelé.

Brodský se nejprve snažil manželství zachránit, pak to ale vzdal. Brejchová totiž udělala rázné řešení, ze kterého byla jejich dcera Tereza Brodská velmi rozčarovaná. Maminka jí totiž jednoho dne řekla, ať se sbalí, že se stěhují k Jaromírovi. „Přišli jsme k němu s maminkou ze dne na den, mně bylo dvanáct nebo třináct a byla jsem v těžké pubertě, takže to byl celkem šok. Jaromír měl výchovný tendence ke všem, rozhodl se, že mě převychová a zpětně jsem mu vděčná. Ta výchova byla ale místy fakt tvrdá. Ale pomohlo mi, když tam byl Jaromírův syn David, to jsme na něj byli dva,“ přiznala dnes už s odstupem Tereza v dokumentu Léto s Jaromírem Hanzlíkem.

Brodská se nikdy netajila tím, že od té doby neměla s Hanzlíkem vřelý vztah. Léta s Hanzlíkem pro ni byli spíš utrpením. Ne jednou prohlásila, že jejich společné dovolené s maminkou a Jaromírem by nazvala na místo Léto s kovbojem, Léto s terorem. „Dal mi papír, který jsem musela podepsat, a tam stálo – Já Tereza Brodská slibuji, že ode dneška budu zhasínat v koupelně, i když jí opustím jen na tři minuty. A za měsíc zase jiný lejstro...“ prozradila herečka u Karla Šípa ve Všechnopárty. Jeho despotické chování a sparťanskou výchovu mu dokázala odpustit až loni o Vánocích.  

Přátelský vztah neměl Hanzlík nikdy ani se svým jediným synem Davidem. „Prošli jsme docela trnitou cestou v našem vztahu od mého dětství, pro pubertu, vzdor a cestu zpátky k porozumění,“ uvedl David v dokumentu České televize. „Táta je velkorysý a zároveň poměrně složitý. Je opravdu strašně moc přísný, a to jak na svoje okolí, tak zároveň na sebe,“ dodal s tím, že má ale Jaromír velký smysl pro humor. Také přiznal, že ve výchově nikdy nešel pro ránu daleko. „Když jsem udělal průšvih, dostal jsem vynadáno, přes držku a šlo se dál,“ prozradil hercův syn. S tátou pak v dospělosti na nějaký čas přerušil kontakt, Hanzlík mu dokonce nešel ani na svatbu. Křivdy si ale už odpustili a během natáčení dokumentu se i sešli.

Po rozchodu s Brejchovou, s níž prožili společných 13 let, se zamiloval do vítězky prvního ročníku československé soutěže krásy Dagmar Silvínové. Kvůli ní přerušil svou hereckou kariéru a odstěhoval se do Švýcarska. Rozešli se po patnácti letech, kdy se Jaromír vrátil zpět do Čech.

Jeho poslední partnerkou je Lenka Kozlová, která vede obchod s čaji, bylinkami a dalšími přírodními produkty. Vedle ní je herec šťastný a spokojený.