Karlos Vémola šel do penze. Tvrdí: Já nevím, co tak důchodci dělají
Zdroj: herminapress

Karlos Vémola šel do penze. Tvrdí: Já nevím, co tak důchodci dělají

Vytvořeno dne 13.06.2024

Bojovník  MMA a šampion polotěžké váhy Oktagonu Karlos Vémola, porazil před několika dny v dlouho očekávané odvetě století“ slovenského borce Atillu Végha. Tímto vítězstvím pověsil rukavice na hřebík a šel do důchodu.

„Zápasím už přes třicet let, takže mám na tom tachometru už docela natočeno. Řekl jsem sice, že půjdu do důchodu, ale když mě tehdy Atilla porazil, vyzval jsem ho k odvetě, a on mi řekl, že jo, i když jsem pak musel pět let čekat. Teď jsem mu předal ty rukavice a řekl jsem mu, pokud bys chtěl tu trilogii rozhodnout, abychom zjistili, kdo z nás dvou je lepší, neřeknu ne. Takže on je jediný člověk, který by mě do toho ringu dokázal vrátit,“ vysvětluje Karlos Vémola Janu Krausovi v jeho show.

Večer před zápasem rozhodujícím zápasem s Atillou Véghem v Edenu musel vypotit osm kilo. „Lidi si myslí, že je to něco složitého, ale ono není. Když to úplně zjednoduším, tak je to: běhat, nepít a nežrat celou noc. A když už potom nemůžete běhat, tak se posadíte do sauny, a tam z vás ta voda odteče, ale pomaleji než na tom běžícím pásu.  Nejhorší na celé proceduře je podle něj to, že se člověk nemůže napít. „Dělám to tak 36 hodin před vážením,“ upřesňuje. A potom prý celý den spal. „Když těch 36 hodin shazujete, tak neusnete. Takže dva dny nespíte a potom se to snažíte všechno dospat. Ale pak je to tělo jako dynamit. Jako bomba před výbuchem!“

Nyní je tedy Karlos Vémola po více než třiceti letech zápasení „v důchodu“ a ještě neví, co bude podnikat dál. „Já nevím, co tak důchodci dělají,“ pokládá řečnickou otázku a prozrazuje, že posledních pět let nebyl kvůli tréninkům takřka doma. „Trénuju čtyřikrát denně a jsem téměř pořád jen v gymu, domů se chodím mezi tréninky pouze vyspat. A moji trenéři to mají podobně.“ Chtěl by se tedy především víc věnovat rodině. „Mám čtyři krásné děti a doufám, že mě ještě čtyři čekají,“ nastiňuje své plány. Nejmladšímu synovi jsou dva roky, nejstarší dceři šestnáct. Kromě toho je chovatelem třech lvů a dvou krokodýlů.

Zdroj: TV Prima