Kouzelník Pavel Kožíšek se dostal na ministerstvo. Kam si přestěhoval kancelář?
Zdroj: herminapress

Kouzelník Pavel Kožíšek se dostal na ministerstvo. Kam si přestěhoval kancelář?

Vytvořeno dne 02.07.2020

 

Kouzelník Pavel Kožíšek dostal opravdu vysokou funkci. Šéf Pohádkového království, král Václav V. Vydra zvaný, ho slavnostně pasoval na pohádkového Ministra iluzí a kouzel. A nový ministr hned začal pracovat. Hlavní kancelář České pohádkové akademie okamžitě přesunul z pohádkové „Horní dolní“ do Muzea fantastických iluzí v pražské Vodičkově ulici.  

Video soubor

„Je mi obrovskou ctí, že mohu převzít jmenovací dekret z rukou pana krále. Mám nařízeno, dělat samá dobra, vtipna a kouzla. Zlá magie mi byla panem králem zakázána,“ uvedl nový ministr ve funkci a hned se zajímal, jak bude Václav V. kontrolovat chod jeho kanceláře.

„Samozřejmě přijdeme na návštěvu a ne jednou. Ale my máme všechny ministry nezávislé, plně jim důvěřujeme a oni si nedovolí, dělat cokoli nevhodné proti pohádkovému majestátu. Dobře je platíme a oni nepotřebují být úplatní,“ zdůraznil král.

Hlavní sídlo pohádkového světa v Galerii Myšák je opravdu kouzelné a zábavné.

Král Václav V. zvaný Vydra si v doprovodu ministra Kožíška a dvou čtyřnohých bodyguardů atraktivní exponáty náležitě prohlédl a dokonce si kouzla a iluze na vlastní královské tělo zkusil.

„Tohle je nejlepší kšeft mého života. Ale už je mi v tom kostýmu hrozné vedro a navíc mě ještě hřeje moje příjmení,“ smál se Pavel Kožíšek a Václav Vydra se přidal: „No, mne hřeje v podstatě také.“

Stejně jako Václav Vydra si můžete triky, magii a kouzla ozkoušet i vy. V Muzeu fantastických iluzí v Galerii Myšák ve Vodičkově ulici mají otevřeno každý den včetně svátků.