Lucie Bílá se obklopila mládím. Proč se stala kmotrou prvního CD dua Ben & Mateo?
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá se obklopila mládím. Proč se stala kmotrou prvního CD dua Ben & Mateo?

Vytvořeno dne 27.05.2021

Zpěvačka Lucie Bílá vsadila na mládí a ve svém rodinném Divadle LB přivítala mladou dvojici zpěváků Ben& Mateo. Od loňského léta, kdy se dali kluci dohromady, natočili pět klipů, měli jeden koncert a nazpívali své první album Až ke hvězdám, jehož se Zlatá slavice stala kmotrou.

„Mne dojala ta informace, že kluci mají za sebou jeden koncert. Já už bych svoje ani nespočítala, ale jsem moc ráda, že klukům mohu říct, že jsou fajn. Jsou nová generace, pro nás hodně důležitá. To je možná důvod, proč jsem se rozhodla být kmotrou jejich prvního CD,“ vysvětlila Lucie Bílá a sama zavzpomínala na své začátky.

„Pamatuji si, když jsem v patnácti dostala nabídku od jedné skupiny, tak tatínek mi to zatrhl. Když jsem dostala v šestnácti letech další nabídku, tak už jsem mu to neřekla a začala zpívat tajně. Teď je táta rád! A moje první deska? Tenkrát byla trochu jiná doba. Vůbec jsem nevěděla, že vyšla. Na obalu jsem vypadala hrozně. Šla jsem na Supraphon a chtěla ji zrušit. Ale ujistili mě, že to jednou budu brát nostalgicky, jako hezkou vzpomínku. A měli pravdu. Moje první deska je takový dudlík, na který nejsem úplně pyšná, ale chvála za každý první krok.“  

Není divu, že je album Až ke hvězdám doslova natřískané hity. Kluci si ke spolupráci vybrali tým s bohatými zkušenostmi. Produkce ústřední písničky Až ke hvězdám se zhostil Filip Lépeš, který produkoval klipy ikonám jako je třeba Rytmus, Tereza Kerndlová, David Koller, Majk Spirit, nebo Marek Ztracený, hudbu k němu složili Jary Tauber a Ondřej Žatkuliak, který zase spolupracuje s kapelami Kryštof, Mirai či zpěvačkou Olgou Lounovou a spolu s dalšími songy ho otextoval Jakub Abdeslam. Poslední singl Swipe up měl po hudební stránce v režii vnuk  frontmana kapely Olympic Petr Janda nejmladší, jejím duchovním otcem je Pjay, jeden z top influencerů u nás!