Mamánek a striptérka. Hádek a Svarinská dotočili společný film v pražském planetáriu
Zdroj: Bontonfilm

Mamánek a striptérka. Hádek a Svarinská dotočili společný film v pražském planetáriu

Vytvořeno dne 26.06.2023

Kryštof Hádek bude v nové komedii lítat ve vesmíru, v oblacích, ve vztazích i v jedné nevinné lži, která strhne lavinu nedorozumění. Filmovou komedii „Lítá v tom“ právě dotočil režisér Tomáš Dianiška a vedle Kryštofa Hádka se v ní představí Kristina Svarinská, Taťjana Medvecká nebo Anna Polívková. Film vstoupí do kin na Vánoce, 21. prosince 2023.

Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11. Během závěrečného natáčecího dne pak tvůrci posadili představitele hlavní role i do sedadla centrifugy.

„Běžná centrifuga se točí dokolečka, ale tohle se točí dokola a kolem své osy a ještě nahoru a dolů. V návaznosti na nový název filmu si Kryštof docela zalétal,“ směje se režisér Tomáš Dianiška.

Prostředí pro poslední den natáčení není náhoda, hlavní postava komedie „Lítá v tom“ je totiž blázen do astronomie a kosmonautiky, pracuje v časopisu Vesmír a už od dětství se chce stát astronautem. Já sám ale rozpoznám Velký vůz od Malého, poznám Měsíc a Slunce. To je tak všechno,“ glosuje zálibu své postavy Hádek. 

Film se z velké části natáčel už na podzim v Bratislavě a Hradci Králové, během podzimu však vznikal pod názvem Tátou proti své vůli. „Jak film ve střižně postupně dostává svou podobu, zjistili jsme, že se nám k němu původní název až tak nehodí. To téma tam sice je, ale ze všeho nejvíc se hlavní postava zaplétá do jedné lži a nakonec v tom ten kluk prostě lítá,“ říká Dianiška. 

Co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži? Hlavní hrdina filmu chce ještě naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která touží po vnucích. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se ale zázračně uzdraví a následně se strhne lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama. Do udržení lži a maminčina štěstí jsou totiž postupně zataženi další členové rodiny, přátelé, kolegové z práce a vůbec každý.